Piłkarze, działacze i pasjonaci piłki nożnej z Potoka (gm. Jedlicze), wraz z zaproszonymi gośćmi, świętowali wczoraj (5 sierpnia) dwa piękne jubileusze.
Ludowy Klub Piłkarski Nurt Potok zaprosił w sobotę, 5 sierpnia na uroczyste obchody 100-lecia piłki nożnej w Potoku oraz 65-lecia istnienia LKS Nurt Potok.

Obchody rozpoczęły się na stadionie piłkarskim meczem Akademia Piłkarska VIVIO kontra Beniaminek Soccer Schools, po czym na boisko wybiegły drużyny Nurtu Potok i juniorzy starsi Karpat Krosno. Mecz toczonymi momentami w ulewnym deszczu, który sędziowali Piotr Frankowicz, Radosław Kuszaj i Szymon Śnieżek, zakończył się zwycięstwem gości 7-2.

Drużynę Nurtu Potok w meczu reprezentowali: Kamil Owczarski, Michał Młocek, Łukasz Maciejowski, Paweł Karamon, Adrian Jasiński, Kacper Brożyna, Mateusz Maciejowski, Andrzej Karamon, Piotr Cyrulik, Sebastian Prajsnar, Robert Malik, Damian Młocek, Przemysław Ziomek, Damian Cyrulik, Damian Matelowski, Damian Maciejowski, Damian Strączek, Łukasz Cieślak. Kierownikiem drużyny był Krzysztof Cyrulik.

Jubileusze piłkarskie w Potoku

Obydwa zespoły uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami, które ufundowała i wręczyła radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril. Nie zabrakło także okolicznościowego tortu, którym mogli poczęstować się wszyscy uczestnicy święta piłkarskiego w Potoku oraz jubileuszowego szampana.

Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się między innymi zjeżdżalnia dla najmłodszych, przejażdżki quadami, symulator dachowania, a poczęstunek przygotowały panie z KGW w Potoku.

Jubileusze piłkarskie w Potoku

Druga część obchodów odbyła się w domu ludowym w Potoku.

- Zebraliśmy się dzisiaj tutaj, aby powspominać dawne historie związane z powstaniem piłki nożnej w naszej miejscowości, wspomnieć o ludziach, którzy tworzyli tutaj ten najpopularniejszy w historii ziemi sport - powiedziała Agata Wieczorek, prezes Nurtu Potok, witając uczestników spotkania jubileuszowego.

Historię piłki nożnej w Potoku oraz klubu Nurt, przygotowaną przez wieloletniego piłkarza i działacza klubu Tomasza Lisowskiego, przypomniała prowadząca spotkanie Grażyna Twardzik.

Z informacji, które udało się zdobyć wynika, że w 1923 roku przy podkrośnieńskiej kopalni ropy naftowej w Potoku powstał Robotniczy Klub Sportowy Nafta Potok i był to pierwszy klub z prawdziwego zdarzenia. Pięć lat później, w roku 1928, na bazie sprzętu potockiej Nafty powstał Robotniczy Klub Sportowy Krośnianka Krosno.

Z zebranych z różnych źródeł materiałów wynika, iż w 1955 roku istniał Klub Sportowy Potok, który występował w klasie B i rywalizował między innymi z drużynami z Jedlicza, Krajowic, Zagórza, Leska, czy Rymanowa.

Jubileusze piłkarskie w Potoku
Nurt Potok, rok 1993 (fot. Andrzej Józefczyk)

Drużyna z Potoka formalnie w tym roku świętuje 65-lecie powstania, gdyż oficjalnie klub piłki nożnej w Potoku istnieje od 1958 r., kiedy to został powołany Ludowy Klub Sportowy, który w 1968 r. przyjął nazwę Nurt.

Jubileusze piłkarskie w Potoku
Nurt Potok juniorzy, rok 1994 (fot. Andrzej Józefczyk)

Po wielu latach rozgrywania meczów w klasie C, piłkarze z Potoka w 1988 r. awansowali do klasy B, gdzie występują po dzień dzisiejszy.

Jubileusze piłkarskie w Potoku
Nurt Potok trampkarze, rok 1994 (fot. Andrzej Józefczyk)

Wśród zasłużonych zasłużonych działaczy wymienia się: Czesława Stasiczaka, Czesława Habrata, Edwarda Młocka, Tadeusza Czekańskiego, Romana Stasiczaka, Gerarda Pilata, Roberta Chrobaka, Piotra Malika, Andrzeja Czekańskiego, Sylwestra Juchę, Kazimierza Szpaka, Roberta Kubackiego, Romana Nagiela.

Obecnie zarząd działa w następującym składzie:
Agata Wieczorek (prezes)
Paweł Karamon (wiceprezes)
Piotr Cyrulik (skarbnik)
Damian Cyrulik (sekretarz)
Andrzej Karamon, Tomasz Lisowski, Robert Malik, Waldemar Styś, Krzysztof Cyrulik (członkowie Zarządu)

Jubileusze piłkarskie w Potoku

Podczas uroczystości wyróżniono działaczy i zawodników związanych z Nurtem Potok:
Złota Odznaka Podkarpackiego ZPN
Marek Godek
Mieczysław Sitar
Aleksander Syrek

Srebrna Odznaka Podkarpackiego ZPN
Krzysztof Cyrulik
Krzysztof Karamon
Wojciech Kłosowicz
Tomasz Lisowski
Tomasz Maciejowski
Agata Wieczorek
Mariusz Zajchowski

Brązowa Odznaka Podkarpackiego ZPN
Andrzej Karamon
Paweł Karamon
Robert Malik

Dyplomy podziękowania dla byłych działaczy za długoletnią działalność na rzecz rozwoju LKS Nurt Potok oraz pomoc w rozwoju sportu we wsi Potok
Robert Chrobak
Piotr Grzesik
Marek Malik
Józef Czekański
Jacek Młocek
Gerard Pilat
Bogdan Szeja
Andrzej Czekański

Jubileusze piłkarskie w Potoku

Dyplomy podziękowania dla zawodników za długoletnie reprezentowanie LKS Nurt Potok
Mateusz Maciejowski
Łukasz Maciejowski
Adrian Jasiński
Piotr Cyrulik
Damian Cyrulik
Damian Młocek
Michał Młocek
Bartłomiej Gałuszka
Grzegorz Janeczek

Jubileusze piłkarskie w Potoku

Życzenia na ręce prezes Agaty Wieczorek i wiceprezesa Pawła Karamona złożyli: radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril; członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Marcin Józefowicz (również w imieniu starosty Jana Pelczara); Grzegorz Michalski i Andrzej Włodarski, reprezentujący Podokręg Krosno Podkarpackiego ZPN (również w imieniu Mieczysława Golby, prezesa Podkarpackiego ZPN i Wojciecha Sokołowskiego, prezesa Podokręgu Krosno); wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Ryszard Dziura; członek Zarządu KS Karpaty Krosno Jacek Jasłowski; Gabriela Lipka-Maciejowska i Joanna Lipka ze Stowarzyszenia "Troska o Twoją Przyszłość"; delegacja Koła Gospodyń Wiejskich z Potoka.

Patronat medialny sprawował portal terazKrosno.pl. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.