15 sierpnia na krośnieńskim rynku zorganizowane zostały obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Dzień ten jest świętem Wojska Polskiego.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. polową na krośnieńskim rynku w intencji żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej i innych bojach o Niepodległość Ojczyzny.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby wziąć udział w głównej części uroczystości.

Święto Wojska Polskiego w Krośnie

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Krosna Piotr Przytocki, posłanka Joanna Frydrych oraz poseł Piotr Babinetz. Obchody Święta Wojska Polskiego zakończył apel poległych i salwa honorowa, po którym złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka.

Święto Wojska Polskiego w Krośnie

W obchodach wzięła udział kompania honorowa Strzelców Podhalańskich, Miejska Górnicza Orkiestra Dęta i poczty sztandarowe.

[AKTUALIZACJA]Odsłonięcie tablicy upamiętniającej CWS w Krośnie

W ramach uroczystości, przy krośnieńskim lotnisku odsłonięto tablicę upamiętniającą działalność Centrum Wyszkolenia Spadochronowego. Zdjęcia w galerii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.