W niedzielę (13 sierpnia) na boisku w Niżnej Łące rozegrany został XIII Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Turniej zorganizowany został w ramach całorocznych obchodów 600-lecia Wrocanki.
Oficjalnie zawody otworzyła prezes Stowarzyszenia "Nasza Wrocanka" Anna Sieniawska-Kuras w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesława Habrata, zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Szymona Węgrzyna oraz sołtysa Niżnej Łąki Tadeusza Packa. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z gminy Miejsce Piastowe, powiatu krośnieńskiego, a nawet województwa podkarpackiego.

Turniej podzielony był na dwie grupy:
Grupa A - Tornado Wrocanka (Wioletta Wielgosz, Bogusław Pleskacz), Młode Wilki z Komańczy (Paweł Dołżycki, Łukasz Dołżycki), Elektrovolley ze Świerzowej Polskiej (Damian Guzik, Maciej Barud);
Grupa B - Magierski/Kulikowski z Jarosławia, Barszczyki z Korczyny (Monika Piróg, Maciej Barszewski), US Głowienka (Kamil Drobek, Łukasz Guzik).

XIII Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Krośnieńskiego

Każda z tych grup skupiała po trzy zespoły, które rywalizowały między sobą w emocjonujących pojedynkach. Mecze grupowe dostarczyły niezwykłych chwil sportowej rywalizacji, prezentując umiejętności i determinację zawodników.

Wyniki rozgrywek grupowych:
Grupa A:
Tornado Wrocanka - Młode Wilki 11:21
Młode Wilki - Elektrovolley  21:17
Tornado Wrocanka - Elektrovolley 9:21
Grupa B:
Magierski/Kulikowski - Barszczyki 21:13
Barszczyki - US Głowienka 21:12
Magierski/Kulikowski - US Głowienka 21:11

XIII Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Krośnieńskiego

Po zaciętych pojedynkach w fazie grupowej, dwie drużyny zmierzyły się w meczu o 5 i 6 miejsca. Mimo, że to starcie nie przesądzało o zwycięzcy całego turnieju, to wciąż miało ogromne znaczenie dla uczestników i kibiców, którzy gorączkowo wspierali swoje drużyny.

Wynik meczu o V i VI miejsce:
US Głowienka - Tornado Wrocanka 2:0 (15:8, 15:13)
Po zakończeniu meczu nadszedł czas na półfinały, które dostarczyły wiele emocji. Pierwsza drużyna z Grupy A zmierzyła się z drugą drużyną z Grupy B, a pierwsza drużyna z Grupy B stanęła do rywalizacji z drugą drużyną z Grupy A. To właśnie te spotkania zadecydowały o tym, które drużyny awansują do finału, a które zmierzą się w pojedynku o trzecie miejsce.

Wyniki rozgrywek półfinałowych:
Barszczyki - Młode Wilki 2:0 (15:8, 15:9)
Magierski/Kulikowski - Elektrovolley 2:0 (15:9, 15:5)

Po dynamicznych rozgrywkach półfinałowych, które dostarczyły niesamowitych emocji i sportowej rywalizacji, nadszedł czas na decydujące starcia o pozycje na podium XIII Powiatowego Turnieju Siatkówki Plażowej.

W meczu o 3 miejsce na piasku spotkały się dwie zacięte drużyny - Elektrovolley i Młode Wilki. To starcie było pełne napięcia i determinacji, bowiem obie drużyny dążyły do zakończenia turnieju na honorowym miejscu. Wszystkie zagrania, ataki i bloki były na wagę triumfu, a zawodnicy każdej drużyny dawali z siebie wszystko.

XIII Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Krośnieńskiego

Wynik meczu o III miejsce:
Elektrovolley - Młode Wilki 2:0 (15:10, 15:12)
W meczu finałowym starły się dwie drużyny - Magierski/Kulikowski i Barszczyki, prezentując nie tylko efektowne ataki i skuteczne bloki, ale także ogromną wolę walki. Każdy ruch, każdy punkt był ważny, a rywalizacja nabrała jeszcze większego znaczenia w obliczu możliwości zdobycia tytułu mistrza turnieju.

Wynik meczu finałowego:
Magierski/Kulikowski - Barszczyki 2:0 (15:5, 15:8)
Drużyny z miejsc 1 - 3 otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz piłki, natomiast pozostałe drużyny dyplomy za udział. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Miejscu Piastowym wręczali: przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat, prezes Stowarzyszenia "Nasza Wrocanka" Anna Sieniawska - Kuras, radny Krzysztof Jabłoński oraz sołtys Niżnej Łąki Tadeusz Pacek. Mecze sędziowała Marzena Szepieniec, a zabezpieczenie medyczne pełniła Agnieszka Lenik.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc przy organizacji turnieju: zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Miejsce Piastowe Szymonowi Węgrzynowi, sołtysowi Tadeuszowi Packowi, radnemu Krzysztofowi Jabłońskiemu, Wiesławie Guzik, Maciejowi Węgrzynowi oraz strażakom z Jednostki OSP Miejsce Piastowe za przygotowanie basenu z wodą.

Turniej ten był nie tylko sportową rywalizacją, ale dowodem na to, że sport może łączyć, budować relacje i przynosić radość na wiele sposobów. Społeczność Wrocanki, świętując wyjątkowy jubileusz 600-lecia swojej wsi, nie tylko oddaje hołd przeszłości, ale także tworzy nowe wspomnienia, które - mamy nadzieję - będą inspirować przyszłe pokolenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.