Strażacy z kilku powiatów walczyli z pożarem hali produkcyjnej zakładu produkującego opony w Dębicy.
Pożar został zauważony w niedzielę (20 sierpnia) przed godziną 22:00 na jednej z hali produkcyjnej zakładu produkującego opony w Dębicy. Jeszcze przed przybyciem strażaków z hali ewakuowało się ponad 200 pracowników. Na szczęście nikt nie został ranny.

Na miejsce została zadysponowana grupa operacyjna KW PSP w Rzeszowie pod dowództwem zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego.

W kulminacyjnym momencie w akcję gaśniczą zaangażowanych było 35 zastępów, blisko 140 strażaków z powiatów: dębickiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, leżajskiego, mieleckiego, łańcuckiego i jasielskiego - przekazał bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, zostaną ustalone i oszacowane.


~Ościenne krosno

21-08-2023 20:53 2 1

A u nas wypalanie resztek roślin trwa w najlepsze .co tam czyste powietrze.kompostu nie macie?czy worków na odpady?Jesteśmy w tej Europie?Kiedy wreszcie dacie ludziom wieczorami oddychać i żyć?
Należało może by zacząć wystawiać te chociaz500zlotowe mandaty bo takie jest prawo w tym kraju.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.