W Iskrzyni zostały zorganizowane tradycyjne dożynki wiejskie, podczas których mieszkańcy zebrali się, by dziękować za zebrane plony.
W Iskrzyni odbyły się tradycyjne dożynki wiejskie. W tym roku podzielone zostały na dwa dni 15 i 19 sierpnia.

W pierwszym dniu dożynek w iskrzyńskim kościele parafialnym odbyła się Msza Święta sprawowana przez ks. proboszcza Krzysztofa Kwiecińskiego w intencji rolników i pomyślnych zbiorów. Mieszkańcy miejscowości mieli okazję obejrzeć wieniec prezentowany na przyczepie, która przejechała przez wieś. Objazd odbył się przy oprawie muzycznej Antoniego Cynkara. Zobacz zdjęcia: Objazd z wieńcem dożynkowym po Iskrzyni.

W sobotę (19 sierpnia) wydarzenie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości, m.in. Posła na Sejm RP Piotra Babinetza, przedstawiciela Posła na Sejm RP Adama Śnieżka - Andrzeja Wronę, Zastępcy Wójta Gminy Korczyna Katarzyny Urbanek, członka Zarządu Rady Powiatu Krośnieńskiego Mariana Pelczara, Przewodniczącego Rady Gminy Korczyna Adama Paradysza, Radnych Rady Gminy Korczyna - Roberta Szmyda i Waleriana Więcha, ks. proboszcza Krzysztofa Kwiecińskiego.

dożynki w Iskrzyni

Gospodarz Uroczystości Sołtys Wsi Iskrzynia Grzegorz Boczar zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania rolniczego święta. Ks. Krzysztof Kwieciński w asyście uczestniczącego w dożynkach pochodzącego z Iskrzyni o. Salezego pobłogosławił chleb symbol owoców tegorocznej pracy rolników. Zaproszeni Goście w krótkich wystąpieniach dziękowali pracującym na roli za ich trud i poświęcenie oraz troskę o pożywienie dla naszego kraju.

Zastępca Wójta Gminy Korczyna Katarzyna Urbanek odczytała list Wójta Gminy Korczyna Jana Zycha, w którym podziękował on za organizację wydarzenia będącego wyrazem wdzięczności dla lokalnych rolników. Wójt Jan Zych w skierowanym do organizatorów liście podkreślił, że rolników doceniać należy nie tylko od święta, ale każdego dnia ich ciężkiej pracy.

Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe bochenki chleba. Oprawę muzyczną oficjalnej części wydarzenia zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Iskrzyni pod dyrygencją Wiesława Wojnara.

Po części oficjalnej uroczystości odbyła się zabawa taneczna z zespołem Kwant. Dożynkom towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci, park dmuchańców oraz przygotowany przez organizatorów poczęstunek. Organizatorami wydarzenia byli: Sołtys Wsi Iskrzynia, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Iskrzyni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.