Dzisiaj rozpoczyna się XXII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej, czyli Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego, Regionalny Czempionat Konia Huculskiego i Krajowa Wystawa Ras Rodzimych. Impreza potrwa do niedzieli. Zobacz zdjęcia z lat poprzednich.
Od 25 do 27 sierpnia w Rudawce Rymanowskiej odbędzie się największa w południowo-wschodniej Polsce impreza wystawienniczo-hodowlana, czyli XXII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej.

Głównym organizatorem spotkań hodowców bydła simentalskiego, koni huculskich i ras rodzimych oraz wystawców z branż okołorolniczych jest Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej.

- Jest to impreza organizowana przez hodowców i dla hodowców. Ma ona promować region oraz charakterystyczne dla Podkarpacia bydło simentalskie i konie huculskie. Są to zwierzęta gór i są na naszym terenie od wielu lat. Hodowcy, którzy tu przyjeżdżają chcą też zwrócić uwagę na problemy rolnictwa górskiego - przypomina dr Władysław Brejta, dyrektor Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej.

Program
rudawka rymanowska


Zobacz fotorelacje z dwóch poprzednich edycji


2022
Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

2021
Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.