Rodzina, księża, strażacy, władze samorządowe i parafianie odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku ks. prałata Jana Szpunara. Proboszcz parafii w Krościenku Wyżnym spoczął na cmentarzu parafialnym, żegnały go tłumy.
Emerytowany proboszcz parafii Krościenko Wyżne ks. prał. Jan Szpunar zmarł 25 lipca w wieku 73 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 14, przewodniczył im ks. abp Józef Michalik, metropolita przemyski. Ciało ks. prałata spoczęło na cmentarzu w Krościenku Wyżnym.

WIDEO

Ks. prał. Jan Szpunar ur. 12 lipca 1942 r. w Kraczkowej (obecnie wieś w powiecie łańcuckim, w gminie Łańcut). Po ukończeniu przemyskiego seminarium duchownego (1960-1966) przyjął święcenia prezbiteratu w Przeworsku 26 czerwca 1966 r. Następnie podjął posługę kapłańską w następujących parafiach, najpierw jako wikariusz: Zagórz, Grabownica, Rzeszów Fara, Jasło Fara, potem jako proboszcz w parafii Czarna k. Ustrzyk, a od 1988 do 2012 pełnił funkcję proboszcza parafii Krościenko Wyżne. Od 2012 roku przebywał na emeryturze. Ponadto pełnił funkcje dziekana w dekanacie Lutowiska i Krosno II. Zmarł w krościeńskim Hospicjum.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.