Powoli dobiegają końca tegoroczne wakacje, pełne ciekawych wspomnień i ekscytujących przygód, którymi młodzież będzie się dzielić z rówieśnikami po powrocie do szkolnych zajęć.
Na pewno jednym z takich godnych zapamiętania wydarzeń będzie wycieczka do Krakowa, w której wzięły udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Jedlicze. Wśród niezwykle sympatycznej ponad 50-osobowej grupy byli członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej, przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych, osoby z rodzin objętych wsparciem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz osoby uczęszczające na zajęcia prowadzone w ramach świetlic opiekuńczo-wychowawczych działających w Gminie Jedlicze.

młodzież z Jedlicza w Krakowie

Zwiedzanie pięknego miasta miało dwie odsłony. Pierwszą, nieco bardziej rozrywkową była gra miejska, która wręcz pochłonęła wycieczkowiczów. Była to ciekawa, aktywna forma integracji i zabawy, realizowana częściowo w escape roomie oraz w miejscu niezwykłym - na starym krakowskim Kazimierzu.

Kilkuosobowe zespoły pod czujnym okiem opiekunów, wykonując różnorodne zadania przy okazji poznawały najciekawsze zakątki tej krakowskiej dzielnicy. Każdy zespół otrzymał na początku pakiet startowy zawierający instrukcję, mapę i przybory do pisania. Przed upływem wyznaczonego czasu należało wypełnić polecenia i wrócić na miejsce startu. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale.

Następnie wszyscy udali się na zasłużony posiłek, by nabrać sił przed dalszą częścią wycieczki, która miała miejsce w samym sercu Krakowa, na przepięknym Rynku, a właściwie w jego podziemiach.

wycieczka do Krakowa

Spacerując pomiędzy Sukiennicami a Kościołem Mariackim, można nie zdawać sobie sprawy, że pod ziemią, na głębokości kilku metrów, kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości miasta. Młodzież, której podczas zwiedzania Rynku Podziemnego towarzyszyła Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, była pod wrażeniem wystawy, gdzie już na samym wstępie przejście przez kurtynę parową powoduje wrażenie przeniesienia się w czasie. Przewodnik ciekawie opowiadała o dziejach przestrzeni miejskiej, życiu w średniowieczu, prezentowała zabytkowe eksponaty, a całości dopełniały filmy i prezentacje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się miejsce, w którym można było zważyć się i zmierzyć swój wzrost w średniowiecznych jednostkach pomiarowych.

z Jedlicza pojechali do Krakowa

Jak przystało na udaną wycieczkę, nie mogło zabraknąć czasu wolnego spędzonego głównie na zakupie pamiątek i podziwianiu urokliwego Starego Miasta. Jeszcze przed wspólną kolacją, Burmistrz zwróciła się do uczestników: Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wycieczki, opiekunom którzy poświęcili swój czas by być tutaj z nami. Cieszę się, że jesteście tak wspaniałą grupą, że jest tak miło i sympatycznie. Mam nadzieję, że wycieczka bardzo Wam się podobała, a powrót będzie równie udany, na co młodzież odpowiedziała gromkimi brawami.

Posileni wycieczkowicze z uśmiechem i śpiewem na ustach wyruszyli w drogę powrotną, która w tak wesołej atmosferze minęła bardzo szybko. Wycieczka została sfinansowana przez Gminę Jedlicze w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Jedlicze na rok 2023.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.