RCKP w Krośnie zaprasza 5 września na rozpoczęcie nowego sezonu artystycznego. Odbędzie się koncert "Taniec. Taniec. Taniec".
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie otwiera nowy sezon artystyczny. Do sal tanecznych i na scenę wracają tancerki i tancerze, dzieci, młodzież i dorośli.

Tradycyjnie już powrót na regularne zajęcia poprzedza koncert tańca. "Taniec. Taniec. Taniec". To wydarzenie podczas którego można zobaczyć nie tylko efekty edukacji artystycznej, premierowe choreografie, te przygotowywane podczas wakacyjnych warsztatów, znane i lubiane przez publiczność układy, ale też pożegnać tych z grup artystycznych, którzy ruszają w świat na studia.

5 września o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z aż trzema różnorodnymi grupami: Zespołem Tańca Współczesnego Strecz, Klaszcz Głośniej i One Są Wszędzie.

"Taniec. Taniec. Taniec" to wydarzenie otwierające sezon artystyczny. Na scenie zobaczyć będzie można dzieci i młodzież normatywną i z niepełnosprawnościami, kobiety powyżej 30 roku życia, rówieśników, koleżanki z klasy i pracy, mamy, żony, sąsiadki. Różnorodność tych grup artystycznych i ich chęć pokazania się publiczności oraz potrzeba publiczności podziwiania efektów ich ciężkiej pracy sprawiają, że jest to wydarzenie wartościowe i niespotykanie piękne - tak o wydarzeniu i osobach je tworzących mówią organizatorzy.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz

Zespół Tańca Współczesnego Strecz
Działa przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza od 2000 roku. Działania zespołu popularyzują i rozpowszechniają technikę tańca współczesnego, która pozwala na lepsze zrozumienie mechanizmów działających w ciele i umożliwia poznanie swoich możliwości. Regularne zajęcia za to "wyciągają" z tancerza nieodkryty dotąd ruch, wrażliwość i potencjał. Przygotowywane choreografie prezentowane są podczas wydarzeń kulturalnych, takich jak Krośnieńskie Dni Tańca, rozpoczęcie lub zakończenie sezonów artystycznych, własnych koncertów czy podczas ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych przeglądów tanecznych. Choreografie doceniane są przez profesjonalne jury, a soliści lub całe grupy zapraszane są do dalszej współpracy. W lipcu 2023 młodzież z zespołu wystąpiła w polsko-norweskim widowisku "Where is my Glow Up?". Autorami prezentowanych podczas koncertu układów są Sabina Wójcik-Grygolec (instruktor zespołu), członkowie zespołu oraz goście wydarzenia.

Klaszcz Głośniej

Klaszcz Głośniej
Grupa działa przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza od listopada 2019 roku. Jest to pierwsza w Krośnie grupa taneczna dla młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Są to wspaniali tancerze - pełni pasji i zaangażowania w to, co robią - pracujący w dwóch grupach wiekowych. Tancerze Klaszcz Głośniej brali udział w warsztatach "To działa!", których zwieńczeniem był spektakl "Znikające królestwo" w reżyserii Joanny Sarneckiej. Od marca zespół bierze udział w multizajęciach, które prowadzą nauczyciele wielu specjalności. W czerwcu tego roku Klaszcz Głośniej we współpracy z Centrum Challenge wzięła udział w 22. Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie, prezentując smoka Innusia I Wielkiego.

One są wszędzie

One są wszędzie
Najmłodsza z grup tanecznych Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Zajęcia odbywają się od października 2021 i dedykowane są paniom w wieku 30+ lat. Taniec współczesny, jazz oraz latino, to jedne z wielu rodzajów tańca, jakich można się nauczyć podczas wieczornych spotkań. Zajęcia prowadzą: Sabina Wójcik-Grygolec, Paulina Rozenbajgier i Aleksandra Bryś.

koncert w RCKP

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.