W Jedliczu odbyła się 30 jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej.
W niedzielę (27 sierpnia) odbyła się 30 jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej. Na inaugurację imprezy na stadionie sportowym LKS Victorii Dobieszyn odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział łącznie 60 zawodników i zawodniczek w kategoriach od przedszkolaka do klasy 8 szkoły podstawowej. Start do biegu głównego tradycyjnie poprzedziło symboliczne złożenie kwiatów przy Głazie Suwalskim poświęconym pisarce, znajdującym się nieopodal głównego wejścia na teren parku oraz w tym roku dodatkowo, z racji jubileuszu, zdmuchnięcie świec na specjalnie na tę okazję przygotowanym okazałym torcie, który po zakończonej rywalizacji został rozdany wszystkim uczestnikom imprezy.

Do rywalizacji na 9-kilometrowej trasie wyruszyło 53 uczestników. Pierwszy na mecie w kategorii Open mężczyzn zameldował się Krzysztof Lubomski z Zagórza reprezentujący klub Sanok Biega, który pokonał dystans w czasie 34 min. 7 sek. i wyprzedził drugiego Pawła Krochmala z Warszawy (Pawko Runner Team) o półtorej minuty. Na trzecim miejscu metę przekroczył Tomasz Ancygier z Potakówki z czasem 36 min. 2 sek.

Wśród pań w kategorii Open zwyciężyła Anna Skóra z Jedlicza reprezentująca MUKS Podkarpacie Jedlicze z czasem 42 min. 13 sek. Druga była Monika Banasik z Pruchnika (48:35), a trzecia Marta Fuksa z Haczowa (55:54).

W ceremonii dekoracji biegów dla dzieci oraz biegu głównego udział wzięli Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Rafał Gomułka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Joanna Bril, Radny Powiatu Krośnieńskiego Marcin Józefowicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Zygmunt Jerzyk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak.

Ponadto prowadzono klasyfikację mieszkańców Gminy Jedlicze. W tym zestawieniu najlepszą uczestniczką biegu okazała się Anna Skóra z Jedlicza oraz Arkadiusz Michalski mieszkaniec Dobieszyna.
Organizatorami  XXX Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej byli Gmina Jedlicze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Gminny Ośrodek Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu, Muzeum Dwór Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Rada Sołecka w Dobieszynie, Koło Gospodyń Wiejskich w Dobieszynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Dobieszynie.

~Bez szału

01-09-2023 04:20 0 3

Może czas po tym jubileuszu zakończyć ten bieg.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.