Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj przekazał dobrą wiadomość dla pacjentów z chorobami nerek z Krosna, powiatu krośnieńskiego i powiatów sąsiednich.
Firma Frasenius od kilkunastu lat prowadzi w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie oddział chorób nerek i stację dializ. Umowa wygasa końcem tego roku i firma zwróciła się o kontynuację umowy, ale tylko na prowadzenie stacji dializ.

dariusz sobieraj

- Frasenius nie chciał prowadzić oddziału nefrologii, nie chciał mieć diagnostyki nefrologicznej, a jedynie stację dializ. Apelowaliśmy do Zarządu Województwa Podkarpackiego o prowadzenie rozmów i doprowadzenie do tego, by Frasenius tak jak dotychczas, objął całościowo opieką tych pacjentów, nie tylko nad dializoterapią, która przynosi zyski, ale i nad częścią diagnostyczną. Ograniczenie tylko do działalności stacji dializ byłoby ze straszną szkodą dla pacjentów - powiedział Dariusz Sobieraj (na zdjęciu), radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Jak udało się nam ustalić, Zarząd Województwa Podkarpackiego stanął na wysokości zdania. Została podpisana umowa na następnych kilka lat i pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę jak dotychczas.

- Jest to niezwykle ważna sprawa dla mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, ale również powiatów brzozowskiego, jasielskiego czy strzyżowskiego - podkreślił radny Dariusz Sobieraj, członek Komisji Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

~xxx

31-08-2023 13:27 4 8

No i dobrze niech będzie bliżej mieszkańców, by nie szukali leczenia na krańcach Polski, a dojazdy do Rzeszowa, czy Brzozowa kosztuje, bo paliwo drogie
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.