W niedzielę (3 września) na stadionie w Rogach odbędzie się największe wydarzenie kulturalne w gminie Miejsce Piastowe "Wiele Kultur - Jedno Miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki".
Już 3 września w Rogach odbędzie się kolejna, czwarta edycja, międzynarodowej imprezy "Wiele Kultur - Jedno Miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki".

Impreza związana jest z budową trasy Via Carpathia, która biec będzie z Litwy przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję. Celem wydarzenia jest przybliżenie kultury krajów leżących na tej trasie.
W tym roku tematem przewodnim obchodów będzie Rumunia. Kultura Rumunii jest bogata, zróżnicowana i oparta na wielu wpływach historycznych, etnicznych i artystycznych. Historia Rumunii, sięga czasów rzymskich, wpływały na nią różne kultury i cywilizacje takie jak: osmańska, węgierska i austriacka. Te wpływy kształtowały architekturę, sztukę, muzykę i obyczaje. Rumunia słynie z tradycyjnej sztuki ludowej i muzyki, która ma swoje korzenie w ludowych pieśniach, tańcach i instrumentach.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: konferencję - panel dyskusyjny, występy zespołów z Polski i Rumunii, stoiska z rękodziełem i wyrobami lokalnymi, zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs wiedzy ekologicznej, konkurs na ekologiczną rumuńską potrawę, pokaz kulinarny z degustacją, pokazy wojskowe, zawody sportowe, wieczorny pokaz sztucznych ogni.

Gwiazdą Wieczoru będzie zespół Blue Café, który wystąpi o godzinie 20:00.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

wiele kultur jedno miejsce w Rogach

~Janek

04-09-2023 12:06 9 0

Nie lepiej abyś nie pisał głupot?
Odpowiedz

~XD

01-09-2023 20:41 3 32

To już lepiej zadbać o stan dróg czy o inne potrzebne działania czy inwestycje.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.