Starosta krośnieński Jan Pelczar poinformował, że 1 września ogłoszony został przetarg na budowę strategicznej drogi Potok - Jedlicze w kierunku rafinerii.
Budowa drogi Potok - Jedlicze w kierunku rafinerii Orlen Południe jest inwestycją oczekiwaną od dawna i od dawna prowadzone były rozmowy w tym temacie. W końcu są konkrety.

- Otrzymaliśmy wstępną promesę na ponad 88 milionów złotych z rządowego funduszu Polski Ład, czyli na 98 procent kosztów całego zadania. We własnym budżecie mamy zabezpieczone 1,8 mln zł. Obecnie uruchomiliśmy procedurę przetargową, łącznie z wykupem około 10 hektarów działek pod tą drogę - poinformował starosta krośnieński Jan Pelczar.

Jan Pelczar
Starosta Jan Pelczar

Droga ma mieć długość około 3,5 kilometra, do tego dochodzi wiadukt nad torami. Połączy ona DK28 w pobliżu granicy z Krosnem z ul. Sikorskiego za rafinerią. Powiat ma już wszystkie niezbędne pozwolenia, w tym pozwolenie na budowę.

- Nowa droga odciąży ruch, nie będzie już dużych samochodów przez centrum Jedlicza. Te pojazdy będą jeździły bezpieczną drogą, która będzie miała parametry kategorii "N" ze szlakiem pieszo-rowerowym przy tej drodze - dodał Jan Pelczar.

Planuje się, że droga zostanie wybudowana i oddana do użytku w okresie jednego roku.

Powiat Krośnieński ogłosił postępowanie, którego przedmiotem jest budowa drogi powiatowej relacji Jedlicze - Potok i budowa obiektu inżynierskiego (wiaduktu) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Termin składania ofert mija 10 października 2023 r. o godz. 10.00.


~gość

15-09-2023 20:11 0 2

Chociaż mała mapka, przebieg tej drogi. Nie ma . Pewnie tajne przez poufne.
Odpowiedz

~Jedliczanin

08-09-2023 18:44 1 3

90 mln. za 3 km drogi - sporo?
Aha, … ceny działek w Jedliczu są podobne do tych na 5 ulicy w Nowy Jorku!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.