Posłuchaj:

Pensjonariusze i pracownicy DPS nr 2 "Promyk Nadziei" w Krośnie, wraz z zaproszonymi gośćmi, świętowali 7 września jubileusz 30-lecia działalności.
Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Krośnie noszący nazwę "Promyk Nadziei" funkcjonuje w obiektach przy ul. Kletówki 7 od września 1993 r. Placówka świadczy całodobową opiekę i wsparcie dla 42 osób.

Obecnie DPS nr 2 składa się z dwóch części: starszej (parter i piętro oraz nadbudowana część oddana do użytku w 2014 r.) oraz dobudowanego w 2005 r. parterowego pawilonu.
Do dyspozycji są pokoje 1, 2 i 3 osobowe. Obiekt jest wyposażony w system wczesnego wykrywania pożaru, w instalację oddymiania, oraz w instalację przywoławczo-alarmową.

W domu znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, w tym między innymi: pokój dziennego pobytu, gabinet medycznej pomocy doraźnej, pracownia terapii zajęciowej, gabinet fizjoterapii, kaplica rzymskokatolicka, pokój gościnny.

jubileusz DPS nr 2 w Krośnie

Dzisiaj (7 września) odbyły się obchody jubileuszowe 30-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej nr 2 "Promyk Nadziei" w Krośnie. Mszę świętą w intencji pensjonariuszy i pracowników odprawił kapelan DPS, ks. Krzysztof Szybiak.

Renata Matejek-Hoc, dyrektor DPS nr 2 w Krośnie podkreśliła, że trzydzieści lat to długa historia, a jubileusz skłania do refleksji i wspomnień.

- Czas miniony, to czas oswojony, zamknięty w ramach. Dziś patrzymy w przyszłość i choć ona zawsze niesie ze sobą jakiś ładunek niepewności, niepokoju - to ja osobiście ufam, że nam wszystkim nie zabraknie nigdy mądrości, empatii i zrozumienia dla siebie wzajemnie i dla wszystkich ludzi, dla których to właśnie miejsce stanowi dom - powiedziała dyrektor Renata Matejek-Hoc.

jubileusz DPS nr 2 w Krośnie

Z uczestnikami jubileuszu refleksjami podzielił się również Jan Kosztyła, pierwszy dyrektor placówki, który sprawował funkcję w latach 1993-2008.

- Jest to dla mnie szczególna chwila. W tym domu przepracowałem 15 lat. Dom pomocy społecznej powstał w miejscu, gdzie wcześniej był żłobek. Budynek został wyremontowany i adaptowany do nowych celów, ale pozostało nam jeszcze dużo do zrobienia. Brak ocieplenia, stare okna, brak windy. Z czasem wszystko udało się poprawić dzięki dużej przychylności władz miasta Krosna. Później dobudowany został nowy parterowy pawilon - stwierdził Jan Kosztyła.

jubileusz DPS nr 2 w Krośnie

Wśród gości obchodów jubileuszowych znaleźli się między innymi przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit wraz z radną Anną Galert, prezydent Krosna Piotr Przytocki, zastępca prezydenta Bronisław Baran, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UM Krosna Anna Dziadosz, przedstawiciele instytucji, jednostek na co dzień współpracujących z placówką, a także delegacje z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z Podkarpacia.

Jubileusz uświetnił Zespół Śpiewaczy "Kamratki" pod kierunkiem Anny Galert, działający przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.