Od 1 września 2023 roku Świadkowie Jehowy z Krosna, biorą udział w ogólnoświatowej kampanii ze specjalnym wydaniem czasopisma "Czym jest Królestwo Boże?"
Świadkowie Jehowy opublikowali w wersji drukowanej i elektronicznej specjalne wydanie czasopisma "Strażnica" pod tytułem "Czym jest Królestwo Boże?", dostępnego w ponad 780 językach. Ponad 117 tysięcy ochotników z całej Polski będzie udostępniać to czasopismo we wrześniu, również w Krośnie.

Od wieków miliony ludzi, którzy wierzą w Jezusa modlą się słowami "przyjdź Królestwo Twoje", zastanawiając się jednocześnie, co one oznaczają. Gdzie to Królestwo ma przyjść? Co to oznacza dla każdego człowieka? To wydanie "Strażnicy" wyjaśnia te kwestie odwołując się do kluczowych fragmentów Pisma Świętego. Opracowano je z myślą zarówno o nowych, jak i doświadczonych czytelnikach Biblii.

- Niepokojące wydarzenia z ostatnich lat sprawiają, że brakuje nam stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Wielu ludzi uważa, że potrzebujemy lepszych rządów - mówi Robert Warda rzecznik Świadków Jehowy w regionie podkarpackim. - Dobra wiadomość z Biblii jest taka, że Jezus Chrystus jako Król w Królestwie Bożym będzie doskonałym władcą, który zarówno chce, jak i potrafi rozwiązać wszystkie trapiące nas problemy. Nasza kampania okaże się dla mieszkańców Krosna orędziem pełnym otuchy i nadziei na lepsze czasy.

Co ciekawe, w szczytowym okresie pandemii COVID-19, Świadkowie Jehowy rozpowszechnili miliony egzemplarzy tego specjalnego czasopisma za pośrednictwem listów, wysyłając je także do tysięcy urzędników państwowych na całym świecie. Teraz, gdy po zakończeniu pandemii powrócili do publicznej działalności od drzwi do drzwi, będzie to pierwsza kampania, w ramach której osobiście będą mieli okazję omówić ten istotny i niezwykle aktualny temat ze swoimi sąsiadami.

W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą ponad 117 000 osób.

~doulos achreios

12-07-2024 11:42 0 0

Nie jestem teologiem i ja, ale coś tam z Biblii kojarzę;-) Królestwo to rząd z królem na czele i współkrólami (=„ministrami”). Królestwo Boże to rząd, co ma wg Biblii zastąpić wszystkie człowiecze rządy i doprowadzić ludzkość do doskonałości i harmonii z Bogiem i naturą. Ma rządzić z nieba, a poddanych mieć na ziemi. Jezus jako człowiek przeżył głód, ból, stratę bliskich, cierpienia fizyczne i emocjonalne, zdradę i śmierć — jako Król będzie świetnie rozumiał nas, ludzi.
Odpowiedz

~IHS

10-09-2023 21:09 8 9

zdelegalizować te szkodliwa sektę!
Odpowiedz

~Fzx

09-09-2023 15:48 1 6

Czytając artykuł i komentarze jedna rzecz mnie zaniepokoiła.
Rząd światowy raczej kojarzy się z masoneria a nie z Chrystusem. Nie jestem teologiem ,ale użycie słowa rząd tu nie pasuje. Czy obok Jezusa w tym"rządzie" zasiadali by ludzie z ich ułomna natura ?
Odpowiedz

~doulos achreios

08-09-2023 20:56 1 11

Temat wyjątkowo na czasie: czy istnieje sprawiedliwy rząd, który by się realnie zatroszczył o każdego. Abstrakcja dla większości znękanych dzisiejszymi rządami. Tymczasem temat rządu ogólnoświatowego, ale nie pochodzącego z żadnego ludzkiego wyboru, to główna nauka głoszona przez Jezusa i pierwszych chrześcijan przed 2 tysiącami lat!
Odpowiedz

~Obserwer

08-09-2023 15:26 2 5

~kom - po co zabierasz głos w temacie dla ciebie abstrakcyjny, poza zasięgiem poznawczy?
Odpowiedz

~kom

08-09-2023 01:47 19 15

Można mówić co się chce o Świadkach Jehowy, ale jedno jest prawdziwe: przynajmniej robią to o czym sami głoszą w przeciwieństwie do tutejszych katolików którzy nawet Biblii nie przeczytali więc nie znają nawet tego co rzekomo wyznają.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.