W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. To doskonała okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych urządzeń elektronicznych, takich jak stare telewizory, telefony komórkowe, laptopy, czy też inne sprzęty elektryczne.
W sobotę (9 września) pod Urzędem Miasta Krosna przy ulicy Lwowskiej 28a odbędzie się kolejna w tym roku zbiórka elektośmieci. Odbiór przedmiotów elektrycznych i elektronicznych czyli takich, które kiedyś miały kabel lub działały na baterie tradycyjnie od godziny 9:00 do 12:00.

Jak rozpoznać elektrośmieci? Najprościej obejrzeć dokładnie urządzenie, jeżeli znajduje się na nim piktogram z przekreślonym koszem na śmieci oznacza to, że dany przedmiot nie może trafić do zwykłego kosza na odpady komunalne i należy wyrzucić go w odpowiednio do tego oznaczonym miejscu. W przypadku Krosna mamy trzy możliwości: kontener stacjonarny na małe elektroodpady, comiesięczna zbiórka lub odbiór indywidualny z domu.

Jest możliwość indywidualnego zamówienia odbioru odpadów elektrycznych wielkogabarytowych takich jak pralka, lodówka, zmywarka, zamrażarka, itp. bezpośrednio z domu. W tym celu należy skontaktować się z firmową telefonicznie bądź za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego odpadyelektro.pl bądź telefonicznie 505 833 228.

Bez zmian pozostaje możliwość wyrzucania małych elektrośmieci do dedykowanych kontenerów rozmieszczonych na terenie miasta:
- ul. Lwowska 28a (parking Urzędu Miasta Krosna)
- ul. A. Fredry 12 (baza MPGK Krosno Sp. z o.o.)
- ul. Naftowa (wewnątrz blokowiska przy wiacie śmietnikowej)
- ul. ks. J. Popiełuszki (przy pojemnikach na odzież)
- ul. J. Lelewela 26 (przy wiacie śmietnikowej)
- ul. Grunwaldzka (obok wiaty przystankowej "Suchodół Dom Ludowy")
- skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i ul. J. i S. Magurów

Mały sprzęt elektryczny i elektroniczny, który może trafić do pojemników to komputery, radia czy zabawki zasilane bateriami bądź akumulatorami a także telefony czy ładowarki, suszarki i żelazka. Jednym słowem wszystkie sprzęty w wymiarze do 50 cm.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.