Mieszkańcy Sieniawy i Głębokiego (gmina Rymanów) mają powód do zadowolenia, zakończyła się inwestycja realizowana przez Powiat Krośnieński, a polegająca na przebudowie drogi powiatowej nr 2111R Rymanów - Sieniawa - Głębokie.
Oficjalne oddanie odbyło się 11 września br. z udziałem zaproszonych gości, wśród których byli m.in. poseł Piotr Babinetz, starosta Jan Pelczar, ks. Stanisław Gniewek, zastępca burmistrza gminy Rymanów Grzegorz Wołczański, radny Powiatu Daniel Piwowar, sołtys Sieniawy Dariusz Bek, sołtys Głębokiego Janusz Dąbrowski, prezes OSP Kazimierz Gładysiewicz, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedstawiciele wykonawcy, którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

Zakres prac obejmował m.in. przebudowę drogi powiatowej na długości ok. 3100 mb, poszerzenie jezdni i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, budowę chodnika o nawierzchni z kostki betonowej około 1000 mb, odcinkowe utwardzenie pobocza na szerokości 1 mb z linią krawędziową od skrzyżowania z drogą gminną w Sieniawie do miejscowości Głębokie około 2000 mb. Na całym odcinku drogi wybudowano kanał technologiczny.


- Jest to długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców Sieniawy i Głębokiego. Zarówno przebudowana droga jak i nowy chodnik wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfort jazdy. Dlatego cieszymy się, że udało się ją zrealizować. Jest to ważny odcinek drogi, który łączy się z DK 28 - powiedział starosta, który podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację zadania: wykonawcy, inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy oraz pracownikom. Szczególne słowa podziękowania skierował do posła Piotra Babinetza za pomoc w pozyskiwaniu rządowych dotacji. W imieniu mieszkańców słowa podziękowania przekazał także sołtys Sieniawy Dariusz Bek.

Wartość inwestycji to ponad 6,5 mln zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład to kwota ponad 3,3 mln zł.

~rencista

13-09-2023 15:27 4 9

Zastanawiam się skąd bierze się tyle nienawiści w stosunku do księży i osób wierzących? Najbardziej zajadłe są osoby, które ostatni raz przebywały w kościele z okazji pierwszej komunii świętej.
Odpowiedz

~apis

13-09-2023 11:40 12 3

Tytuł artykułu bardzo dobry. Wypada się raczej martwić o tępą propagandę, obłudę, złodziejstwo i bezkarność rządzącej sekty.
Odpowiedz

~Woj1

13-09-2023 08:35 8 7

Wyjaśnię, jak dziecku. Jeżeli gospodarz jest wierzący, to może zaprosić księdza do poświęcenia czegoś, co służy ludziom. Przykładowo drogi, zakładu pracy, warsztatu, domu. Poświęcenie jest obrzędem religijnym, przy którym ludzie się modlą o pomyślność pracy w tym miejscu i zachowanie od wypadków. Składanie ofiar za religijne obrzędy jest obowiązkiem wiernych, którzy z nich korzystają. Zwyczajowo umawia się z księdzem, jedzie po niego, przywozi, odwozi i płaci.
Odpowiedz

~Woj1

13-09-2023 08:19 6 10

To jest nienormalne, żeby przy każdej okazji najeżdżać na księży. Trzeba w końcu protestować. Przecież to jest kraj chrześcijański, jeżeli ktoś jest niewierzący, albo poza Kościołem, to przynajmniej powinien znać zwyczaje związane z wiarą.

Wszystko zależy od religijności gospodarza. Można sobie sprawdzić szamana i nic mi do tego. Tak samo, jak nic Ci do tego, co tutaj opisano.
Odpowiedz

~krośniak

13-09-2023 07:30 5 6

My krośniaki pokornie prosimy władze miasta, aby przewielebni urzędnicy wraz z prezydentem podjęli decyzję o gruntownej naprawie dróg. Wspomniane drogi przypominają kartoflisko tuż po wykopkach.
Odpowiedz

~adam

12-09-2023 14:25 8 8

A ksiądz kapelan co łaska ? , żadnej okazji nie przepuszczą
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.