W niedzielę, w Domu Ludowym w Porębach, zgromadzili się niezwykli ludzie, którzy wkraczają w złotą jesień swojego życia aby świętować dzień seniora.

Wrzesień to miesiąc, w którym zmieniają się pory roku. Wtedy żegnamy słoneczne lato i wkraczamy w okres jesieni, a może być ona przecież równie piękna jak wakacyjny czas. W ubiegłą niedzielę w Domu Ludowym w Porębach spotkały się wyjątkowe osoby będące już w symbolicznej jesieni życia, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość oraz mądrość życiową jaką obdarowują młodsze pokolenia.

Wydarzenie miało wymiar integracyjny i kulturalny, a do wspólnego spotkania w miłym towarzystwie seniorów zaprosili Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Rada Sołecka Wsi Poręby na czele z Sołtysem Kazimierzem Pecem, Członkowie Stowarzyszenia Porębianie wraz z Prezesem Kazimierzem Kazimierskim oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.

Dzień seniora w Porębach

Na początku wszystkich gości powitali Sołtys Kazimierz Pec i Prezes Kazimierz Kazimierski, którzy przedstawili ideę tego spotkania i przybliżyli najważniejsze punkty programu. Następnie proboszcz parafii w Jedliczu ks. Tadeusz Dec poprowadził modlitwę w intencji obecnych oraz polecił Bożej opiece tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli przybyć na to sympatyczne spotkanie.

Wszyscy doceniamy zaangażowanie Panów, jako dwóch filarów i głównych organizatorów oraz tych cudownych Pań, które dzięki Waszej inspiracji zechciały tak wiele dobrego przygotować dla nas wszystkich. […] Pomysł organizacji takiego spotkania przejawiał się już wcześniej, ale nadszedł dzisiaj ten wspaniały wrześniowy dzień, z którym w darze przyszła piękna pogoda. Dziękuję srebrnym mieszkańcom Porąb, już zasłużonym, Wam wszystkim którzy dobrocią, mądrością i miłością w ciągu całego swojego życia przyczyniliście się do tego, że miejscowość pięknieje. Wasze wychowanie przekazane dzieciom, wnukom, prawnukom to największy dar jaki może otrzymać każde następne pokolenie. Dzisiaj będziemy mieli okazję podziwiać je na scenie. […] Gratuluję pomysłu i konsekwencji w działaniu, czego owocem jest to wspaniałe wydarzenie i tego, że mieszkańcy tak pięknie odpowiedzieli i przyszli by spędzić razem te chwile, bo jest to wyraz wzajemnego szacunku, który buduje więzi społeczne w Porębach. Szacowni goście, seniorzy, wszyscy jesteśmy dzisiaj młodzi. Niech ta uroczystość trwa i rozwija się w dobrym nastroju- mówiła Burmistrz Jolanta Urbanik.

Seniorzy świętowali w Porębach

W trakcie oczekiwania na przepyszny poczęstunek przygotowany przez członków Stowarzyszenia Porębianie, na scenie prezentowały się dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Porębach pod opieką Katarzyny Kubackiej-Jeż, które w zabawny sposób przedstawiły dzień z życia seniora, a następnie zaprosiły do wspólnego śpiewania.

Swoim talentem wokalnym w niezwykle subtelnych, nastrojowych utworach dzieliły się bliźniaczki, porębianki Adrianna Bocheńska i Angelika Habrat, prezentując się solo i w duecie.
Kiedy na scenie pojawił się wyczekiwany zespół The Doris, już nie trzeba było nikogo namawiać do wyjścia na parkiet. Seniorzy prędko puścili w niepamięć bolączki dnia codziennego i doskonale bawili się w towarzystwie zaproszonych gości.


~Cesiek

13-09-2023 20:28 9 14

Jolanta już prowadzi kampanie. Ile szczerosci w tym usmiechu......
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.