Szeregi podkarpackiej Policji wzmocni 39 nowo przyjętych policjantów. W Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie złożyli rotę ślubowania i odbierali legitymacje.
Wyjątkowy charakter miała dzisiejsza (13 września) uroczystość. 39 nowo przyjętych policjantów ślubowało "Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia". 29 mężczyzn i 10 kobiet przeszło wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka. Gratulacje i życzenia przekazała Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart. Wśród zaproszonych gości był Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

złożenie ślubowania policjantów

Policjanci, którzy dziś przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego. Po adaptacji najwięcej nowo przyjętych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pozostali zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

Uroczystość zakończyła defilada kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.