W Chlebnej w minioną niedzielę odbył się piknik dla małego Nikodema Fijałkiewicz, chłopca chorego na Zespół Westa.
W piękną, słoneczną niedzielę (10 września) ze stadionu piłkarskiego w Chlebnej, gdzie odbywał się Piknik dla Nikodema, na całą okolicę rozbrzmiewała radosna muzyka, a w centrum wydarzeń panowała fantastyczna rodzinna atmosfera. O to wszystko postarali się organizatorzy i ludzie dobrej woli, którym na sercu leży przyszłość małego Nikosia. Mieszkańcy i przybyli goście nie zawiedli, chętnie wspierali dzielnego chłopca i jego rodzinę w walce z chorobą.

piknik w Chlebnej

Półtoraroczny Nikodem jest czwartym, najmłodszym dzieckiem w rodzinie Państwa Marioli i Łukasza Fijałkiewiczów, mieszkańców Porąb. Chłopiec choruje na Zespół Westa, który określany jest jako jeden z cięższych przypadków encefalopatii padaczkowych i jest typem padaczki dziecięcej.
Nikoś wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji, w związku z tym inicjatorzy tego szlachetnego przedsięwzięcia członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Chlebnej podjęli się organizacji Pikniku Charytatywnego, a do współpracy zaprosili Burmistrza Gminy Jedlicze, Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą w Chlebnej, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sponsorów. Efekty tego wspólnego działania mieliśmy okazję podziwiać podczas imprezy w niedzielę.

Otwarcia Pikniku dokonali Anna Wiącek oraz Mirosław Ginalski z miejscowego KGW. Przedstawiciele Koła poprosili o głos także tatę Nikodema, który pochodzi z Chlebnej. Pan Łukasz nie szczędził podziękowań pod adresem wszystkich, którzy wsparli tę inicjatywę i pomogli ją zorganizować.
Osoby przybywające na stadion w Chlebnej chętnie kierowały się na stoiska gastronomiczne, gdzie czekały na nie przepyszne smakołyki w postaci domowych ciast, pierogów, gołąbków i kiełbasek z grilla. Najmłodsi chętnie zajadali się lodami, watą cukrową i popcornem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także loteria fantowa, stoisko z zakręconymi balonami i plecionymi warkoczykami, dmuchaniec i zabawy prowadzone przez Katarzynę Kubacką-Jeż opiekuna Świetlicy.

Piknik dla Nikodema

Innowacyjną propozycją było stanowisko Stowarzyszenia Krośnieńskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej wraz z zabytkowym Starem będącym swoistą stacją łączności na kołach. Na miejscu można było dokonać próby łączności i otrzymać dedykowany certyfikat.
Ponadto druhowie OSP Chlebna przygotowali pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego i atrakcję w postaci kurtyny wodnej, przy której harcom nie było końca.

Łowcy książkowych okazji także mogli znaleźć coś dla siebie, ponieważ przez cały czas trwania imprezy odbywał się kiermasz książki przeczytanej. Przyjemne chwile umilały swoimi występami zespoły śpiewacze Magnolia z Podniebyla i Potakowianki z Potakówki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.