"Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej jest lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania. Fragmenty utworu Elizy Orzeszkowej można było usłyszeć w Parku przy Dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym.
Narodowe Czytanie zainicjował w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski czytaniem "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Prezydent Andrzej Duda kontynuuje tę tradycję. W tym roku w związku z 160 rocznicą Powstania Styczniowego czytana jest powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

W Miejscu Piastowym, w malowniczym Parku przy Dworze Trzecieskich w poniedziałek (18 września) odbyło się Narodowe Czytanie powieści "Nad Niemnem".

narodowe czytanie w Miejscu Piastowym

Na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury w Miejscu Piastowym oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym Agnieszki Turek, udział w wydarzeniu wzięli wójt gminy Dorota Chilik oraz zastępca Aleksandra Ciepiela.

Główne role w czytaniu przypadły uczniom szkół podstawowych z terenu gminy. Starannie przygotowana oprawa, historyczne stroje oraz klimatyczna muzyka przeniosły uczestników w atmosferę roku 1886, pozwoliły poczuć ducha tamtych czasów i przenieść się do miejsc takich jak Korczyn czy zaścianek Bohatyrowiczów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.