W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa "Wędrująca paleta. Krosno i okolice".
Artysta Andrey Kovalenko oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zapraszają do udziału w wystawie malarstwa "Wędrująca paleta. Krosno i okolice". Spotkanie z autorem prac odbędzie się 22 września o godzinie 17.00 w Galerii Szarej, a samą ekspozycję oglądać będzie można do 21 listopada.

- Wystawa mojego malarstwa w Krośnie zaistniała dzięki inicjatywie znajomych. Kilka razy tu przyjeżdżałem, aby spacerując po pięknym mieście, poznać jego zakątki i poczuć podkarpacki klimat, a potem postarać się odzwierciedlić to w obrazach. Od kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie, musiałem z moją wielodzietną rodziną wyprowadzić się z Odessy do Polski. Mieszkamy tutaj już półtora roku. To dość długi czas, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Przyznam, że nieustannie podziwiam i zachwycam się urokiem Polski Południowej. Na wystawie prezentowane jest około 50 obrazów o różnorodnej tematyce, ale motywem przewodnim jest Krosno i jego okolice. Wszystkie te obrazy zostały wykonane w ciągu ostatniego roku. Mam ekspresyjny styl malowania, więc maluję dosyć szybko. Jednak dojrzewanie pomysłu na obraz często trwa tyle, ile kobieta nosi w sobie dziecko - Andrey Kovalenko o wystawie.

Andrey Kovalenko urodził się 20 kwietnia 1976 roku w Odessie w rodzinie artystów Swietłany Kovalenko-Szvedowej i Jurija Kovalenki. W 1996 artysta ukończył Odesski Art College imienia M.B. Grekova. Rozpoczął swoją działalność twórczą w 1993 roku. Zorganizował dwadzieścia osiem wystaw indywidualnych, brał również udział w wystawach zbiorowych, krajowych i międzynarodowych, plenerach i biennale. Od 2008 roku Andrey Kovalenko jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Niektóre z jego prac znajdują się w Narodowych muzeach Ukrainy oraz prywatnych kolekcjach. W 2022 roku, kiedy wybuchła wojna, Andrey przeprowadził się do Polski z całą swoją liczną rodziną. Od tego czasu artysta mieszka i pracuje w Polsce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.