Paweł Kusiak i Andrzej Woźniak spotkali się w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej z młodzieżą z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie.
Doświadczeniami z bycia poetą i swoimi wierszami "dzielili się" na spotkaniu w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w dniu 21 września br. Paweł Kusiak i Andrzej Woźniak spotkali się z młodzieżą z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie. Spotkanie prowadziła Renata Pernal.

spotkanie w KBP

Obydwaj pisać wiersze zaczęli jeszcze w liceum, choć różnie oceniają te swoje pierwsze utwory. Obydwaj wydali po jednym tomiku poetyckim i to właśnie wiersze z tych zbiorów zaprezentowali na spotkaniu. Obaj zgadzają się, że pisanie wierszy to długi i żmudny proces, bo jak mówił Paweł Kusiak "wiersz można napisać w ciągu godziny, ale można go redagować kilka tygodni…". Z kolei Andrzej Woźniak mówiąc o swoim procesie twórczym stwierdził: "wiersz często zaczyna się od jednej frazy i to zaczyna dopiero "pączkować" w różnych kierunkach…".

Paweł Kusiak (ur. 1998r.) jest autorem i współautorem wierszy, poetą, redaktorem. Publikował w wielu pismach i kilku antologiach, wydał debiutancką książkę poetycką "Grypsy proroków" (wydawnictwo papierwdole, 2022) i pracuje nad kolejnymi projektami (m.in. tom "Lacrimosa trip"), jego wiersze były tłumaczone na ukraiński i hiszpański. Pochodzi z Krosna, mieszka w krakowskim Podgórzu. 
Andrzej Woźniak (ur. 1984r.) - mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako nauczyciel improwizacji kontaktowej. Wokalista w zespole dancepunkowym ułła. W 2022 nakładem wydawnictwa papierwdole ukazał się jego debiut poetycki pt. "aikido".

Krosno nie zgadza się na smog
Pytani o rolę poety i poezji we współczesnym świecie mówili między innymi. A. Woźniak: "dla mnie jest ważne, żeby poezja poruszała tematy rzeczywiste czyli rzeczywistość polityczną, społeczną i moją rzeczywistość emocjonalną… to są takie rzeczywistości które czuję, że mam prawo o nich mówić". Natomiast P. Kusiak stwierdził: "nie roszczę sobie praw do opisywania wielu rzeczy (…) w wierszach cenię funkcję poznawczą… jak piszę czegoś od siebie się dowiaduję".
Obydwaj zgodnie stwierdzili, że poeta to nie zawód, z pisania wierszy raczej nie można się utrzymać, a "pisanie wierszy powinno przede wszystkim sprawiać przyjemność" - dodał Andrzej Woźniak.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.