W Niżnej Łące (gm. Miejsce Piastowe) zainaugurowano oficjalnie budowę osiedla domów jednorodzinnych. Kiedy wprowadzą się pierwsi lokatorzy?
Osiedle domów rodzinnych w Niżnej Łące przy ul. Hieronima Longawy (za domem ludowym) powstaje w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Podkarpacie przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. Gmina Miejsce Piastowe jest jednym z siedmiu podkarpackich samorządów, gdzie realizowane są inwestycje mieszkaniowe w ramach SIM Podkarpacie.

- Dwa ostatnie lata to czas intensywnych prac biurowych przy współpracy z SIM Podkarpacie i współudziałowców tej spółki. Dzisiaj rozpoczynamy budowę Osiedla Słonecznego w Niżnej Łące - powiedziała Dorota Chilik, wójt gminy Miejsce Piastowe podczas dzisiejszego (22 września) oficjalnego rozpoczęcia budowy osiedla budynków jednorodzinnych.

Osiedle Słoneczna w Niżnej Łące

Osiedle budynków jednorodzinnych to projekt zakładający wybudowanie 88 lokali mieszkalnych o powierzchni około 50 metrów kwadratowych każdy, który powstał dzięki współpracy władz gminy ze spółką SIM Podkarpacie.

Zgodnie z założeniami, projekt przeznaczony jest dla osób posiadających ograniczoną zdolność kredytową, ale posiadających zdolność czynszową, w szczególności dla młodych osób i rodzin. To nowa przestrzeń, która dostarczy komfortowych mieszkań oraz stworzy przyjazne środowisko do życia. Osiedle zaprojektowano z myślą o zapewnieniu mieszkańcom dostępu do nowoczesnych udogodnień i zielonych terenów rekreacyjnych.

- Dzięki tej inwestycji zamieszka w Niżnej Łące ponad 300 nowych mieszkańców. Na chwilę obecną mamy już zajętych połowę wszystkich lokali i z tego co wiem wśród nowych mieszkańców znajdzie się około 30 dzieci, co również jest szansą na rozwój tej małej miejscowości, jak i całej naszej gminy - dodała wójt Dorota Chilik.

Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości podkreślił, że cykl uzyskiwania pozwoleń na budowę, jaki się zaczął ponad rok temu i pracy biurowej niewidocznej na zewnątrz, a jednak koniecznej, mamy już za sobą.

- Dzisiaj, poprzez symboliczne wbicie pierwszych łopat, mamy namacalny dowód, że inwestycja będzie realizowana. To dowód na to, że program jest realizowany i warto do niego wstąpić - powiedział prezes Arkadiusz Urban.

Osiedle Słoneczna w Niżnej Łące

Prezes SIM Podkarpacie Krzysztof Mazur zaznaczył, że dzisiejsza uroczystość pokazuje jednoznacznie, że jest to najlepszy program mieszkaniowy jaki powstał.

- Mam nadzieję, że słynne powiedzenie "ściernisko i San Francisco" będzie miało odzwierciedlenie w Niżnej Łące. Miejscowość uzyska nowych mieszkańców, a my pokażemy, że program SIM jest przeznaczony nie tylko dla dużych miast, ale również dla tak małych miejscowości jak Niżna Łąka - stwierdził prezes Krzysztof Mazur.

Plac pod inwestycję poświęcił proboszcz parafii Bóbrka, ks. Stanisław Babiarz. Akt erekcyjny, który podpisali między innymi wójt Dorota Chilik, prezesi Arkadiusz Urban i Krzysztof Mazur, został wraz z egzemplarzem gminnej gazety "Piastun" i monetami włożony do specjalnej tuby i zakopany w ziemi.

Osiedle Słoneczna w Niżnej Łące

W oficjalnym rozpoczęciu budowy Osiedla Słonecznego w Niżnej łące wzięli udział między innymi poseł Piotr Babinetz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, radni Rady Gminy Miejsce Piastowe z przewodniczącym Wiesławem Habratem.

Inwestycja opiewa na prawie 25 mln zł. Planowany czas zakończenia prac to II kwartał 2025 roku.

~antypijak

01-10-2023 07:45 0 16

Jeno się lansuje ta kobita taka...fejsbuk, zdjęcia jakieś, że niby łopatą potrafi kopać....wszędzie jej pełno na zdjęciach. Tej pani należy podziękować..
Odpowiedz

~wyborca

28-09-2023 12:33 2 66

Tak paczę na plakaty i paczę na te zdjęcia i jakoś takoś kobity poznać nie mogę, bo se tak zmarszczki popodciągała fotoszopem. A tu wychodzi kopać jakaś stara baba.
Odpowiedz

~r2d2

25-09-2023 14:52 1 76

Ciekawi mnie tylko,czy Pani Wójt doprowadzi wodociąg do tego osiedla. Pragnę przypomnieć,że Niżna Łąka nie posiada sieci wodociągowej. Jak to będzie zrobione,żeby ominąć resztę wsi z wodociągiem,a doprowadzić tylko do Osiedla Słonecznego. Gmina zajęła by się właśnie takimi rzeczami ja woda w XXI wieku,doprowadzona do domów.
Odpowiedz

~Miejscowy

25-09-2023 12:22 82 3

Jak się nie buduję mieszkań to źle, buduję się też źle,widać tu samych krytykantów z PEŁO
Odpowiedz

~Korczyniak

25-09-2023 10:26 2 74

Kampania wyborcza za państwowe, czyli nasze pieniądze!
Odpowiedz

~Ciekawy

25-09-2023 06:33 2 69

A co z punktem nr 5 programu wyborczego dla Miejsca Piastowego który brzmi: "Budowa Parku Miniatur wraz z punktem widokowym na Winnej Górze. Wytyczenie ścieżek rowerowych i spacerowych, które połączą Park z innymi miejscowościami Naszej Gminy"?
Odpowiedz

~Opiniodawca

24-09-2023 15:48 2 66

Uwierzę, jak zobaczę gotowe Osiedle Słoneczne... Hospicjum też miało powstać...
Odpowiedz

~lex

24-09-2023 11:08 2 67

Po socjal to oni jadą do Niemiec ,tu mogą pomieszkiwać najwyżej ci co i z powrotem odeślą...
Odpowiedz

~Andre

24-09-2023 00:39 3 71

Czyli to będą mieszkania na wynajem skoro dla ludzi bez zdolności kredytowej...
Odpowiedz

~Obserwator

23-09-2023 07:07 11 81

Osiedle musi być, dla Ukraińców i innych "inżynierów" na pontonach, przybywających coraz liczniej po socjal. Muszą gdzieś pomieszkiwać, żeby sobie za pieniądze polskiego podatnika podróżować później np. na Ukrainę, samochodem za 200 tyś.
Odpowiedz

~Zwykły czlowiek

22-09-2023 19:54 15 104

A po jaka cholerę tam kropidło? Jak będom fundamenty, parter, poddasze, itd to też bedom kropić? Pisowski lans.
Odpowiedz

~Ala

22-09-2023 19:47 8 119

I czym oni się chwalą, mieszkańcy Niznej Łąki nie chcą osiedla, czy kogoś to obchodzi.
Odpowiedz

~Sprawiedliwy

22-09-2023 19:05 8 101

A hospicjum kiedy, hahahahahahahahaha?
Odpowiedz

~Thomas

22-09-2023 18:40 7 97

Kiedy miało być hospicjum, co z nim? Jakoś teraz cisza o tym... Nurtuje mnie to pytanie.
Odpowiedz

~Zapytanie

22-09-2023 18:23 5 108

Mam pytanie- czy mogę dowiedzieć się ile osób obecnie pracuje w urzędzie gminy?
Odpowiedz

~Łubudubu

22-09-2023 18:10 8 111

Ucieszyłbym się gdyby w gminie dłużej świeciły się lampy... Jak ktoś np. wraca pieszo z imprezy to jest niebezpiecznie...
Odpowiedz

~Młody

22-09-2023 17:55 8 112

Przypominam przed wyborami o walce przeciwko łączeniu klas w gminie Miejsce Piastowe sprzed kilku lat. Przypominam również o akcji ze stołówkami w tej gminie... Przypominam także o walce o 4 oddziały gminnego przedszkola w Rogach...
Odpowiedz

~Someone

22-09-2023 17:31 7 129

W dniu wyborów jestem w stanie zagłosować na dosłownie każdego byle nie na Dorotę Chilik, na nią bym nigdy nie zagłosował.
Odpowiedz

~Wkurzony

22-09-2023 17:19 8 104

Ale śmieci w gminie Miejsce Piastowe to są drogie...
Odpowiedz

~Pełen nadziei

22-09-2023 17:13 9 106

Całym sercem mam nadzieję, że w przyszłym roku zmieni się wójt.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.