Stowarzyszenie "Porębianie" zorganizowało wycieczkę do Muzeum Kultury Łemkowskiej z Zyndranowej.
W dniu 23 września Stowarzyszenie "Porębianie" zorganizowało wycieczkę do Muzeum Kultury Łemkowskiej z Zyndranowej. Lud ten dotarł do Polski ok. XIII-XIV wieku i charakteryzował się własnym językiem i kulturą oraz zdolnością przetrwania w trudnych warunkach i czasach.

zwiedzanie muzeum w Zyndranowej

Następnie uczestnicy udali się do Jaślisk, gdzie przywitali wszystkich Paulina i Krzysztof właściciele restauracji "Bieszczadzka Waderka". Ugościli wszystkich pysznym obiadem w trakcie, którego przygrywała orkiestra.
Następnie zwiedzili izbę pamięci Jaślisk, gdzie z historią zapoznała wszystkich Pani Alicja Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśliskach.

zwiedzanie muzeum

Natomiast Prezes Stowarzyszenia podarował dwa eksponaty do wcześniej już przekazanych pamiątek związanych z jego służbą w Wojskach Ochrony Pogranicza, którą pełnił i współpracował ze szkołą i mieszkańcami Jaślisk.

Po zwiedzeniu Izby Pamięci wszyscy wrócili na salę restauracyjną i przy pieśniach zespołu "Beskid" spędzili bardzo miły wieczór w towarzystwie Pauliny i Krzysztofa oraz mieszkańców Jaślisk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.