Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym stało się centrum regionalnych obchodów święta patrona Polskiej Policji. Uroczystej liturgii w intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodzin przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej - Stanisław Jamrozek.
W dzisiejszych (29 września) obchodach dnia patrona udział wzięli m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, komendanci miejscy i powiatowi oraz towarzyszący mu kierownicy jednostek całego garnizonu podkarpackiego. Obecna była również Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik wraz z zastępcą Aleksandra Ciepiela oraz uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Święto patrona Policji w Miejscu Piastowym 2023

Podczas homilii biskup podkreślał rolę policyjnej służby na rzecz społeczeństwa, wskazując na nowe obszary zadań, z którymi codziennie mierzą się funkcjonariusze.

Święto patrona Policji w Miejscu Piastowym 2023

Końcowym elementem uroczystości było zwiedzanie nowoczesnego kompleksu dydaktycznego Michalickiego Zespołu Szkół, w którym odbywa się proces kształcenia i wychowania młodzież wiążącej swoją przyszłość z mundurem.

~wtborca

03-10-2023 18:58 3 3

a co na to komendant granatnikow? Czyżby włączał następny głośnik?
Odpowiedz

~js

30-09-2023 08:44 4 58

Z tego wynika ze za przysluge fotoradar ich nie obowiazije?
Odpowiedz

~Ciekawy

30-09-2023 08:29 5 56

Co z budową Parku Miniatur oraz z punktem widokowym na Winnej Górze (odsyłam do programu wyborczego dla Miejsca Piastowego) oraz co z wytyczeniem ścieżek rowerowych, a także ścieżek spacerowych które połączą Park z innymi miejscowościami gminy Miejsce Piastowego? Czas do końca kadencji ucieka...
Odpowiedz

~Paweł

29-09-2023 21:35 5 95

Pięknie to wygląda. Mundury, modlitwy, przestrzeganie praw Boskich i ludzkich. Nie znam się na stopniach ale to chyba oficerowie może i dowódcy. Czyli widzieli na ogrodzeniu szkoły banery wyborcze , co jest zabronione. Pewnie zareagują ale zejdzie im z tym z 15 dni. I zdejmą je od razu po wyborach .
A czyje to banery nie za bardzo zauważyłem bo jechałem samochodem.
Odpowiedz

~!!!

29-09-2023 21:17 8 106

Państwo ma być rozdzielone od kościoła. Wśród pracowników policji są także nie-katolicy, więc zmuszanie wszystkich pracowników do udziału w obrzędach kościoła rzymskiego jest nadużyciem. Ciekawe ile biszkopt zakosił za mszę, na którą wiadomo że składali się przymusowo policjanci? Do tego pani Wójt na Mszy i lans przedwyborczy. Sojusz władzy z tronem kościelny będzie mieć katastrofalne skutki.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.