Jednym z punktów ostatniej sesji Rady Miasta Krosna było wyrażenie zgody na zaciągnięcie zobowiązania na "Budowę infrastruktury umożliwiającej kontrolę pojazdów w ciągu DK 28 w Krośnie".
W Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej w ciągu DK28 planowana jest budowa zatoki do kontroli pojazdów.

Na czwartkowej (28 września) radni Rady Miasta Krosna wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązania na 2024 rok na realizację zadania pn. "Budowa infrastruktury umożliwiającej kontrolę pojazdów w ciągu DK 28 w Krośnie" w wysokości 530.000 zł (na 2023 r. zabezpieczono kwotę 340.000 zł).

Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna, odpowiadając na pytanie w tym temacie wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krosna Roberta Hanuska poinformował, że do tego projektu władze miasta przymierzały się już od kilku lat. Ma to związek z przemieszczaniem się DK28 przez miasto Krosno przeciążonych pojazdów, a miasto zarządza odcinkiem drogi krajowej 28 od granicy z Potokiem do granicy z Miejscem Piastowym.

- Proces degradacji DK28, na którą wyłożyliśmy kilkaset milionów złotych, pozyskując prawie 200 milionów, następuje drastycznie w wyniku przemieszczania się pojazdów mających ponadnormatywny tonaż. Przy wysokich temperaturach dochodzi do koleinowania, co stwarza niebezpieczeństwo dla kierujących, możemy obserwować także w Krośnie na DK28 przy skrzyżowaniu z ul. Zręcińaką. Budując zatokę na ul. Bieszczadzkiej chcemy stworzyć Inspekcji Transportu Drogowego odpowiednie warunki do przeprowadzania kontroli pojazdów ciężarowych. Chcemy z naszych dróg eliminować ponadnormatywny ruch, jeżeli idzie o ciężar. Chcemy, aby te drogi służyły wszystkim jak najdłużej - powiedział Tomasz Soliński.

Termin zakończenia inwestycji zaplanowano w 2024 roku.


~krótko_i_na_temat

03-10-2023 12:58 8 8

Bardzo dobrze, niech wybudują kilka takich punktów kontroli i kontrolują wszystkie ciężarówki bo jadą co druga przeładowana, a szczególnie te przewożące kłody drewna. ~AtOktO jest pewnie prywaciarzem i często przeładowuje swoje "bryczki" więc nie dziwię się, że się piekli na taką wiadomość.
Odpowiedz

~AtOktO

03-10-2023 09:15 7 11

Niech sobie Soliński wyda na prywatnej posesji i niech ITD kontroluje go dwa razy dnia!!
A lepiej przypilnuj wykonawców drogi, bo ludzie którzy z budowlanką nie mają nic wspólnego w głowę zachodzą jak się te drogi po taniości robi.Większość ludzi ma lepszą podbudową zrobioną na podjeździe
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.