W Czarnorzekach odbyła się XX Karpacka Noc Nietoperzy. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem "Tajemniczy Świat Nietoperzy".
W piątek (29 września) w Czarnorzekach odbyła się XX Karpacka Noc Nietoperzy. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem "Tajemniczy Świat Nietoperzy". Wydarzenie rozpoczęła międzynarodowa XIV konferencja popularno-naukowa pt. "Odpowiedzialność człowieka za dobrostan zwierząt na przykładzie nietoperzy, podsumowanie poprzednich konferencji".
W konferencji naukowej wzięli udział naukowcy z Polski i Włoch. Omówili oni między innymi stan ochrony nietoperzy w Karpatach, zagrożenia dla tych zwierząt oraz sposoby ich ochrony. Podczas konferencji zaprezentowano również informacje o różnych gatunkach nietoperzy, ich biologii i ekologii.

noc nietoprzy w Czarnorzekach

Po konferencji odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a zaraz po ich zakończeniu organizatorzy wręczyli nagrody autorom prac, które zostały wybrane przez jury konkursu.
Konkurs realizowany był w ramach Karpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach oraz Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Odpowiedzialność człowieka za dobro zwierząt na przykładzie nietoperzy."
Do konkursu wpłynęło 198 prac zgodnych z zapisami w regulaminie, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Komisja kierując się zasadami ujętymi w regulaminie mając na uwadze przede wszystkim samodzielność wykonanych prac przyznała nagrody w 3 kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Dodatkowo Komisja zdecydowała o zmianie regulaminu i wprowadzeniu kolejnej kategorii jaką jest "forma przestrzenna". Z uwagi na ilość i jakość prac w tej kategorii wyróżniono i nagrodzono najlepsze w uznaniu komisji prace z uwzględnieniem kategorii wiekowych.

Kategoria wiekowa kl. I - kl. III
1. Wojciech Śnieżek SP Kombornia; Franciszek Jaworski SP Lubatowa.
2. Michalina Gerlach SP Kombornia
3. Michał Pernal SP Lubatowa
Wyróżnienie Prezesa Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Polska-Wschód Gabriela Zajdla dla Igi Rachwał, Jakub Zygmunt SP Lubatówka, Krzysztof Popko SP Lubatowa

Kategoria wiekowa - kl. IV - VI
1. Zuzanna Zima SP Lubatowa, Maja Lubelczyk SP Odrzykoń
2. Karolina Zygmunt SP Lubatówka, Weronika Pernal SP Lubatowa
3. Wiktoria Prajsnar SP Korczyna
Wyróżnienia: Lena Jarosz SP Korczyna, Tymoteusz Koszelnik SP 15 Krosno, Martyna Szmyd SP Korczyna, Magdalena Kielar SP Korczyna, Piotr Gierlach SP Korczyna, Wiktoria Mandela SP Krasna

Kategoria wiekowa - kl. VII - VIII
1. Maja Ciupińska SP Iwonicz
2. Zuzanna Folcik SP 14 Krosno, Dominika Wacławik SP Odrzykoń

Czarnorzeki noc nietoperzy

Formy przestrzenne:
W kategorii klas I-III
1. Od Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie - Kacper Surmacz SP Kombornia; Oliwia Szuba SP Kombornia
2. Zosia Uliasz SP Iwonicz Zdrój, Julian Turek SP Lubatowa, Nikodem Kaczkowski SP Kombornia

W kategorii IV-VI
1. Aleksandra Lenko SP Korczyna, Wiktoria Sowa SP Kombornia, Kacper Sroka SP Kombornia
2. Nagroda od Nadleśnictwa Kołaczyce - Joanna Pabisz SP Korczyna; nagroda od Parków Krajobrazowych - Julia Penar SP Odrzykoń; nagroda od Prezesa Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Polska-Wschód - Zuzanna Urbanek SP Korczyna

Następnie odbyła się wycieczka piesza i wspólne ognisko. XX Karpacka Noc Nietoperzy zgromadziła około 200 uczestników i cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców Podkarpacia, jak i turystów z innych regionów Polski.

Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy o nietoperzach i kształtowanie pozytywnego stosunku ludzi do tych zwierząt oraz propagowanie idei ochrony przyrody.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.