Wszystko wskazuje na to, że kierowców w tym roku czekają spore wydatki. Wszystko przez podwyżki cen w serwisach wulkanizacyjnych. O jakich wydatkach mowa?
Ostatni rok skutkował wzrostem cen w serwisach wulkanizacyjnych o ponad 20 procent. Jesienią koszty wymiany opon wzrosną o 10 procent w porównaniu do wiosny, a o 20% w stosunku do ubiegłego roku.

Jeśli wziąć pod uwagę rok 2021 to ceny wzrosły aż o 46 procent. Wraz ze zmieniającymi się kosztami wulkanizacji, rosną też ceny innych usług, w tym przechowywania opon w zimie oraz utylizacji zużytego ogumienia.

Jedną z przyczyn tak dużej różnicy w cenach serwisów wulkanizacyjnych jest mniejsze zainteresowanie serwisem opon wiosną bieżącego roku - kierowcy coraz częściej korzystają z opon wielosezonowych. Serwisy wulkanizacyjne poprzez podwyżkę cen rekompensują sobie poniesione w ten sposób straty.

Na rosnące ceny usług związanych z wymianą opon, przechowywaniem oraz utylizacją ma również wpływ utrzymująca się na wysokim poziomie inflacja. Przedsiębiorcy płacą więcej za wynajem lokalu pod warsztat, prąd, czy raty leasingu za sprzęty niezbędne do realizacji usług w zakładzie wulkanizacyjnym. To wszystko ma duży wpływ na rosnące ceny samych usług.

Od 1 lutego rewolucja na myjniach samochodowych. Kierowcy mogą być zaskoczeni
Nie tylko inflacja wpłynęła na ceny serwisu opon. Nie pomogła także przedłużająca się tegoroczna zima. Wielu kierowców odwlekało moment wymiany opon, a nawet całkowicie rezygnowało z tego przedsięwzięcia. Zakłady wulkanizacyjne zanotowały kiepskie wyniki w porównaniu z ubiegłymi latami. Skutki tego kierowcy odczują zimą, kiedy zakłady będą chciały zrekompensować sobie niskie przychody z wiosny.

Ankieta

Na jakich oponach jeżdzisz zimą?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~Krosno

04-10-2023 22:25 8 13

Dlatego się cieszę, że mam 2 komplety kół i sobie sam wymieniam. Bez opłat, bez czekania w kolejkach (zwłaszcza kiedy wszyscy się rzucą na wymianę opon), bez umawiania się telefonicznie..... WYGODA.
Wyższe opłaty za wymianę opon, powodują teraz jeszcze szybszy zwrot inwestycji, jaką jest zakup felg
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.