mObywatel kojarzony jest głównie z mDowodem. Dokument tożsamości w formie elektronicznej to wygoda, która ułatwia załatwianie wielu spraw urzędowych, jednak nie tylko dowód jest dostępny w tej nowoczesnej aplikacji. Na co jeszcze pozwala mObywatel?
Najnowsza wersja aplikacji mObywatel daje użytkownikom o wiele więcej możliwości. Dostępne są nowe funkcje i udogodnienia, osoby korzystające z aplikacji mogą mieć dostęp do wielu potrzebnych dokumentów w formie elektronicznej, dzięki czemu nie trzeba nosić przy sobie ich fizycznych form.

Dzięki mObywatel młodzi kierowcy mogą zacząć jeździć od razu po zdanym egzaminie, przed odebraniem prawa jazdy w formie dokumentu. Aplikacja daje możliwość korzystania z tymczasowego, elektronicznego prawa jazdy przez okres 30 dni od momentu zdania egzaminu.

Innowacyjna forma aplikacji mObywatel to odpowiedź na potrzeby obywateli, którym zależy na komforcie i bezpieczeństwie. Jednym z udogodnień jest możliwość sprawdzenia stanu technicznego autobusu poprzez numer rejestracyjny.

Użytkownicy, którym zależy na ochronie środowiska, mogą błyskawicznie zgłosić w aplikacji nielegalne wysypiska śmieci, lub inne formy zanieczyszczenia terenu. Anonimowe zgłoszenie trafi do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Aplikacja to także wygodny dostęp do e-recept oraz wszelkich informacji na ich temat, potrzebnych dat, czy informacji o tym, kto wypisał leki. Oprócz informacji dotyczących zdrowia, użytkownicy mObywatel mogą skorzystać z dokumentów, takich jak Karta Dużej Rodziny oraz legitymacje, od szkolnej, przez studencką po adwokacką.

Za pomocą mObywatel można też złożyć wniosek o przyznanie dodatku gazowego. Dzięki wszystkim dostępnym w systemie informacjom i danym aplikacja częściowo wypełnia wniosek, co sprawia, że jego złożenie jest dużo łatwiejsze i szybsze.

W planach są kolejne prace nad aplikacją, by stała się ona narzędziem do swobodnego korzystania z e-urzędów, w tym ZUS.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.