Prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz i Dariusz Sobieraj, lider PSL na liście Trzeciej Drogi w okręgu krośnieńsko-przemyskim w wyborach do Sejmu zaprezentowali na rynku w Krośnie program dla Polski i Podkarpacia i ocenili trwającą kampanię wyborczą.
Dzisiaj (6 października) na krośnieńskim rynku odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie Dariusz Sobieraj, lider PSL na liście Trzeciej Drogi w okręgu krośnieńsko-przemyskim w wyborach do Sejmu, kandydaci PSL Grażyna Borek, Irena Łomańska i Jan Urban, przedstawiciele Jana Pączka, a także członkowie i sympatycy PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że dla niego zawsze spotkania na Podkarpaciu, także w Krośnie, są szczególne. Dla ruchu ludowego, dla PSL jest to niezwykłe miejsce.

- Cieszę się z aktywności naszych kandydatów. Wczoraj w Iwoniczu-Zdroju był wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, a dzisiaj ja jestem w Krośnie, Rzeszowie, Tarnobrzegu - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Powiedział o najważniejszych bieżących sprawach, w tym o tym co się stało wczoraj w Holandii z udziałem Legii Warszawa, o programie PSL dla Polski i Podkarpacia. Zaapelował też do wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz, co powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w Krośnie:Dr nauk med. Dariusz Sobieraj podkreślił, że kandydaci PSL w tej kampanii wiele mówią o zdrowiu, gdyż wielu Polaków uważa, że po wyborach temat zdrowia powinien być jednym z głównych tematów porozumienia ponad podziałami.

Konferencja Trzeciej Drogi w Krośnie

Poruszył też temat stosunków polsko-ukraińskich.

- Niestety, politycy nie wykorzystali szansy, którą dał im naród. To naród wyciągnął rękę do pokrzywdzonych w wyniku wybuchu wojny w Ukrainie, może nawet wbrew historii i naszej traumie, jaką jest Wołyń. O tym musimy pamiętać, ale dla dobra przyszłych pokoleń musimy budować dobre relacje. Nie możemy być izolowani na mapie Europy, czy świata - stwierdził Dariusz Sobieraj

Wypowiedź Dariusza Sobieraja na dzisiejszej konferencji prasowej na rynku w Krośnie:Zobacz zdjęcia z konferencji prasowej:

~Janek

09-10-2023 12:57 4 6

Jak można głosować na PSL jak oni wykluczają koalicję z PiS, czyli są tym samym, co PO?!
Odpowiedz

~hahahhaa

09-10-2023 10:12 1 0

tygrys przecież
Odpowiedz

~Jhh

09-10-2023 06:27 3 4

Niestety to co piszesz jest prawdą. Partie polityczne traktują spółki skarbu państwa jak świnkę skarbonkę. PIS ma mój głos za to ,że nie pozbywa się tych spółek w przeciwieństwie do poprzedników. Potrzeba zmiany przepisów, ograniczeń i jasnych kryteriów naboru. Jeżeli chodzi o sprzedaż wiz to także duży problem , bardziej wizerunkowy. Porównywanie afery wizowej do polityki UE to jak porównywanie pchły do słonia.
Odpowiedz

~zwykły obywatel

08-10-2023 21:19 5 6

Do tych punktów jeszcze bym dodał:
10. Nepotyzm
11. Ogromne wynagrodzenia w Spólkach Skarbu Państwa
12. Podział społeczeństwa
Odpowiedz

~wywłaszczony

08-10-2023 14:13 1 0

A skąd to X-sik macie takie strategiczne informacje dotyczące paliw? Czy nie czasem z ul. Wiertniczej?
Odpowiedz

~rencista

08-10-2023 14:08 3 9

Trzeba być zupełnie ślepym i niespełna rozumu, żeby nie zauważyć wielu dobrych programów jakie wprowadziła Dobra Zmiana. A straszenie Polaków podwyżką cen paliw to robota wściekłej opozycji. A PSL to wieczne "przydupasy", którzy zawsze robili to co im kazali. Kosiniak Kamysz nigdy nie potrafił się sprzeciwić Tuskowi tylko ślepo wykonywał jego rozkazy. To nie są ludzie z jajami.
Odpowiedz

~Oko

08-10-2023 13:39 3 1

To nie znaczy rzeby dobra narodowe sprzedawać. Jestem za ograniczeniem zarobków nie tylko w Orlenie ale także w spółkach miejskich. Niestety politycy od lewa do prawa to robią. Po drugie wyobraźcie sobie Orlen w rękach Holendrów, Niemców itp. Po ile by było paliwo i gdzie transferowano by zyski.
Odpowiedz

~Xxx

08-10-2023 11:14 8 7

To jest wykaż patologii. Jaskrawy przyklad to Orlen i dzisiejsza sytuacja na stacjach . Poczytajcie w internecie. Cysterny wojskowe dowożą paliwo z rezerw strategicznych na stację Orlenu bo trzeba do wyborów pokazać że jest dobrze.
A ta reprywatyzacja jest głównie po To aby się paść w radach nadzorczych i być TŁUSTYMI KOTAMI I wasze małżonki.
Odpowiedz

~apis

08-10-2023 10:36 6 10

PSL ma tyle wspólnego z wsią i rolnictwem co PIS z prawem i sprawiedliwością
Odpowiedz

~jik

07-10-2023 22:30 5 10

ja na pis
Odpowiedz

~Do funczyka

07-10-2023 09:29 2 7

1. Odkupienie portu gdańskiego od Belgów.
2. Odkupienie PKO S.A. od Włochów.
3. Budowa S19.
4. Wyprowadzenie na prostą nie sprzedanie LOTu
5. Wyciągnięcie dzieci z biedy (programy socjalne)
6. Zbudowanie potężnego koncernu Orlen a nie sprzedanie za bezcen.
7. Odbudowywanie polskiego przemysłu obronnego, zyskuje Podkarpacie.
8. Najniższe w historii bezrobocie i pierwsza trójka w Europie.
9. Drogi powiatowe (przypomnijcie sobie jakie były 8 lat temu).
Odpowiedz

~racjonalny

06-10-2023 21:29 2 11

Nie w prawo,nie w lewo tylko prosto w drzewo.
Odpowiedz

~Marcin

06-10-2023 20:13 2 18

PSL tylko czeka, żeby się do kogoś przykleić. Jak można mieć szacunek do partii, która zbrata się z każdym, byle by tylko rządzić? A pan doktor niech lepiej zajmie się tym, co potrafi, a nie politykowaniem. Z leczenia pożytek większy, niż z polityki.
Odpowiedz

~Adi

06-10-2023 18:37 4 11

Lepiej się było nie ośmieszać z taką frekwencją i elektoratem partyjka na progu błędu statystycznego z szefem, który podniósł Polakom wiek emerytalny niezgodnie z konstytucją a na sztandarach niesie hasła przywrócenia praworządności... KPINY Z LUDZI DLA KORYTA.
Odpowiedz

~Fińczyk

06-10-2023 17:03 11 1

~Ok
Koalicja z KO wynika pewnie z paru rzeczy, m.in tego, że PSL już było kiedyś w koalicji z PO (lata 2007-15), oraz tego że PO nie było aż tak złe, jak obecny PiS, gdzie afera wychodzi za aferą, a media publiczne wraz z państwowymi spółkami stały się tubą propagandy gorszej niż za PRL.
No i de facto elektorat PSL nie jest aż tak bardzo daleki światopoglądowo od PO. Umiarkowany konserwatyzm nie jest daleki od umiarkowanego progresywizmu, a gospodarczo partie są poglądowo niemalże tożsame.
Odpowiedz

~Ok

06-10-2023 15:08 7 23

Dlaczego PSL ogranicza się do koalicji tylko z KO , Lewicą. Tacy demokratyczni i taka 3 droga . Można zbudować racjonalna koalicję z Zjednoczona Prawica. Przecież bliżej im do PISu niż poglądów lewicy czy liberalizmu KO.
Odpowiedz

~Paweł

06-10-2023 13:50 23 18

Jeżeli ktoś ma dylemat na kogo głosować bo PISto dewastacja państwa a PO to nieprzewidywalny liberalizm. Konfederacja tragiczny populizm bo komu by przyszło do głowy aby kobietę w domu porównywać do inwentarza i proponować państwo beż ubezpieczenia zdrowotnego i podatków to proponuję właśnie PSL . Nie są doskonali popełniali błędy. To fakt . Ale mają szacunek dla dla polskiej historii , tradycji,kościoła- kościoła który powinien przypominać kościół za czasów Kardynała Wyszyńskiego.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.