Wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik zaprosiła pracowników SPG ZOZ w Miejscu Piastowym na I Galę Zdrowia.
Blisko 100 osób, pracownicy Samodzielnego Gminnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym oraz zaproszeni goście wzięli udział w I Gali Zdrowia Gminy Miejsce Piastowe zorganizowanej w piątek (6 października) w sali kryształowej domu ludowego w Łężanach.

Gala Zdrowia Gminy Miejsce Piastowe

Wójt Dorota Chilik powiedziała, że pracownicy SPG ZOZ mają pod opieką mieszkańców gminy Miejsce Piastowe, najczęściej całe rodziny.

- Nieraz jednocześnie leczycie trzy pokolenia - dziadków, ich rosłe dzieci oraz wnuki. Edukujecie ich, tłumaczycie, dlaczego między innymi warto profilaktycznie szczepić dzieci, dbać o kondycję i jak zdrowo się odżywiać. Jesteście wszechstronnymi specjalistami, zapewniającymi opiekę pacjentom w każdym wieku. Walczycie o ich sprawność i poprawę jakości codziennego życia. życzę wam dużo siły i wrażliwości będącej nieodłącznym elementem tego pięknego zawodu w centrum którego znajduje się człowiek i jego zdrowie - powiedziała Dorota Chilik.

Gala Zdrowia Gminy Miejsce Piastowe

Spotkanie było okazją do uhonorowania dziesięciu osób odznaką honorową "Za zasługi dla ochrony zdrowia" nadaną przez ministra zdrowia.
W gronie wyróżnionych znaleźli się:
- Bronisław Pelczar
- Grażyna Staniszewska
- Alicja Jaracz
- Marta Wilk
- Małgorzata Pojnar
- Anna Słyś
- Dorota Słyś
- Danuta Cieśla
- Grzegorz Makuszka
- Beata Mateja.

W imieniu ministra odznaki wręczyła wójt Dorota Chilik w asyście Jacka Kusiaka, dyrektora SPG ZOZ w Miejscu Piastowym i zastępcy dyrektora ds. lecznictwa, lek. Karoliny Wójcik-Syniec. W imieniu odznaczonych, za przyznane wyróżnienia podziękowała Danuta Ciesla.

Gala Zdrowia Gminy Miejsce Piastowe

W części artystycznej zaprezentowały się Marcelina Albrycht i Julia Sechman ze Studia Wokalno-Instrumentalnego Krzysztof Zajdel z Krosna.

Galę prowadziła Beata Bodzioch-Kaznowska, kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Miejscu Piastowym. Zobacz zdjęcia:

~Mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe

07-10-2023 00:54 6 78

Zamiast organizować tego typu gale, zachęcam do spełnienia obietnic wyborczych dla Miejsce Piastowego - budowy Parku Miniatur oraz utworzenia punktu widokowego na Winnej Górze... Myślę, że gmina by na tym lepiej wyszła... Takie gale zbyt wiele nie wnoszą w rozwój gminy - tak osobiście uważam...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.