GRAND PRIX Festiwalu "Golden Sardana" w Barcelonie i Lloret de Mar dla Rymanowskiej Orkiestry Dętej i Mażoretek "Sunshine" Besko.
Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Orkiestr "Golden Sardana" odbywa się cyklicznie od 2016 roku, a w tym roku miała miejsce jego VI edycja. Tym razem do słonecznej Katalonii, do Lloret de Mar i Barcelony, zjechały zespoły z Polski, Czech, a nawet Malezji, a tym Rymanowska Orkiestra Dęta oraz mażoretki "Sunshine" Besko.

rymanowska orkiestra

Orkiestra z Rymanowa z mażoretkami z Beska odnieśli wielki sukces zdobywając GRAND PRIX, czyli zwycięstwo w punktacji ogólnej. Do tego należy dodać nagrody zdobyte w poszczególnych kategoriach:
- 100/100 punktów w kategorii Koncert - organizatorzy ogłosili, że jest to pierwszy przypadek w historii festiwalu, gdy orkiestra została nagrodzona maksymalną ilością punktów w tej kategorii - I miejsce (Excellent Golden Diploma)
- 100/100 punktów w kategorii Musztra Paradna - I miejsce (Excellent Golden Diploma)
- 99/100 punktów w kategorii Mażoretki - I miejsce (Excellent Golden Diploma).

Ponadto specjalne wyróżnia otrzymali soliści: Kacper Sajdak (saksofon) i Franciszek Trybus (flet).

Rymanowska Orkiestra Dęta, która istnieje nieprzerwanie od reaktywacji w 1997 roku. Od tego czasu działa przy Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rymanowie, a we wrześniu 2014 połączyła siły z uczniami nowopowstałej Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie. Dyrygentem od 2015 roku jest Mieszko Szybka. Do chwili sukcesu w Hiszpanii orkiestra z Rymanowa mogła się poszczycić między innymi tytułem Mistrza Polski Orkiestr Dętych - dywizja 2 podczas I Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych w Radomiu (2021 r.), Złotym Dyplomem podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Trąbka" w Bielsku Białej (2022 r.), tytułem najlepszej wyróżnionej orkiestry podczas V Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina (2022 r.).

Mażoretki "Sunshine" Besko to zespół trenujący od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Besku. W skład zespołu wchodzą 4 grupy, co daje łącznie ok. 100 tancerek. Trenerem i choreografem od początku istnienia zespołu jest Adam Robel, a od niedawna również dwie dziewczyny z najstarszej grupy, Paulina Wojtoń i Kamila Zych.

~Janek

09-10-2023 12:53 4 4

Brawo, gratulacje i dalszych sukcesów! Gratulacje także dla władz Rymanowa. Obecnych i byłych.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.