Od 4 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają bezpośrednie połączenie na trasie Rzeszów - Mediolan - Rzeszów.
- Mediolan to drugi włoski kierunek w ofercie naszego lotniska, bardzo pożądany, więc jestem przekonany, że samoloty LOT-u wypełnią się podróżnymi. To świetna oferta dla turystów, którzy zechcą odwiedzić stolicę światowej mody oraz liczne zabytki, na czele z katedrą Duomo, kościołem świętej Marii czy Zamkiem Sforzów. To także oczekiwana destynacja dla biznesu, współpracującego z firmami z Lombardii oraz dla kibiców piłki nożnej, bo AC Milan i Inter mają w Polsce rzesze wiernych fanów - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Do stolicy Lombardii pierwszy samolot LOT-u wystartuje z Rzeszowa 4 listopada. Z Jasionki wyleci o godz. 16.50, a w porcie docelowym wyląduje o 19.05. W stronę powrotną z lotniska Mediolan-Malpensa wyruszy również w sobotę, o godz. 19.45, by równo po dwóch godzinach wylądować w Jasionce. Bilety, których ceny rozpoczynają się od 349 zł w dwie strony, są już dostępne na stronie lot.com

- Mediolan to nie tylko finansowa stolica Włoch czy miasto mody - to także świetne miejsce na zimowy wyjazd narciarski. Montecampione czy Champoluc w Dolinie Aosty są może mniej znane Polakom, ale zdecydowanie warte odwiedzenia. To połączenie wpisuje się w zapowiadane w strategii umocnienie pozycji PLL LOT na regionalnych lotniskach - dodaje Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lotnisko Jasionka bije rekord za rekordem
W uroczystym ogłoszeniu nowego kierunku uczestniczyli m.in. poseł Krzysztof Sobolewski i wicemarszałek województwa Ewa Draus. Podczas konferencji odbył się też pokaz mody kolekcji Basi
Olearki, którą niedawno prezentowała w Mediolanie.

W sezonie zimowym LOT zwiększy także liczbę operacji z Rzeszowa do Warszawy, dokłądając rotacje w piątkowe przedpołudnia i niedzielne wieczory. Poza tym Wizz Air latał będzie dwa razy w tygodniu do Rzymu, a Ryanair utrzymuje trasy do Londynu Stansted i Luton, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina. Dodatkowo planowane są loty czarterowe do egipskich kurortów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.