W sali domu ludowego zorganizowane zostało spotkanie z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Wcześniej jednostki OSP z powiatów brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego otrzymały czeki od KGHM Polska Miedź.
Druhowie z jednostek OSP z powiatów brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego, podczas dzisiejszego spotkania w sali domu ludowego w Równem (gm. Dukla) otrzymali nagrody od KGHM Polska Miedź. Rozstrzygnięty został konkurs Fundacji KGHM Polska Miedź dla OSP. Przedstawiciele jednostek dostali symboliczne czeki na 50 tys. zł, 25 tys. zł lub 10 tys. zł. Wśród obdarowanych znalazły się OSP:
- Jaćmierz
- Bukowsko
- Humniska
- Niebieszczany
- Pielnia
- Nowosielce
- Czaszyn
- Łukawica
- Malinówka
- Błażkowa
- Lipnica Dolna
- Niepla
- Myscowa
- Jabłonica
- Nowy Glinik
- Bączal Dolny
- Równe
- Podniebyle
- Jedlicze Męcinka
- Pustyny
- Krościenko Wyżne
- Rogi

- Zagórz.

Minister Jacek Sasin w Równem

Symboliczne czeki wręczyli Kamil Kowaleczko, dyrektor Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź, wiceprezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź, senator Alicja Zając oraz Piotr Rycerski, szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych. W spotkaniu wzięli również przedstawiciele samorządów gminnych z powiatu krośnieńskiego: wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, wójt gminy Krościenko Wyżne Mateusz Liput, wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik i burmistrz gminy Dukla Andrzej Bytnar.

- W KGHM Polska Miedź doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo dla każdego człowieka, jak ważne jest, żeby w razie wypadku być pewnym, że otrzymamy nie tylko błyskawiczną, ale i profesjonalną pomoc. Dlatego doceniamy waszą odwagę, pracę i służbę i inwestujemy w bezpieczeństwo. Tylko w tym roku przeznaczymy na ochotnicze straże pożarne prawie 10 milionów złotych, a w latach następnych będą to jeszcze większe środki - powiedział Kamil Kowaleczko.

W drugiej części odbyło się spotkanie z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem. W swoim blisko godzinnym wystąpieniu między innymi zachęcił do głosowania na senator Alicję Zając.

Podkreślił też, że w ostatnich ośmiu latach rządom Prawa i Sprawiedliwości udało się dokonać wiele, choć nie wszystko, co zamierzano. Były też potknięcia i problemy.

- Jestem jednak przekonany, że ten bilans ostatnich ośmiu lat jest dla Polski i Polaków niezwykle korzystny. Mam na myśli na przykład rozwój Polski lokalnej. Widać jak wiele się zmieniło: drogi, straże pożarne, szkoły, inwestycje sportowe. Ogromne pieniądze popłynęły do samorządów, które służą odbudowie Polski lokalnej, jak choćby na ścianie wschodniej, gdzie występowały wieloletnie zaniedbania - stwierdził Jacek Sasin.

Minister Jacek Sasin w Równem

Dodał też, że jest jeszcze wiele spraw do załatwienia, gdyż osiem lat to zbyt mało, by odrobić całe dziesięciolecia zaniedbań, czy błędnej polityki "zwijania Polski".

- Dzisiaj wielu ekspertów mówi, że Polska po 1989 roku nie wykorzystała wielu szans, gdyż rządzący Polską nie dorośli do tego, żeby rządzić naszym krajem - podkreślił Jacek Sasin.

Poprosił, by dać obecnemu obozowi władzy szansę dalej realizować swoją misję

- Dzięki temu mamy wielką szansę na jeszcze większy skok cywilizacyjny niż dotychczas - stwierdził Jacek Sasin.

~xxx

13-10-2023 12:54 8 8

To jest już obrzydliwe przez 8 lat nie widzieli małych miejscowości, małych gmin, a teraz przed wyborami mamią ludzi tekturkami..... co sasinowe robiły przez 8 lat.... pamiętacie wybory prezydenckie, pamiętacie zadymę z Turowem..... tam wyciekło sporo kasy, a teraz was kupują tekturkami.... jedni etatami w spółkach, inni kopertami, a sasinowe tekturkami
Odpowiedz

~kurde_Felek

12-10-2023 21:20 4 6

W Równem był 1 Sasin, to tak jakby w Równem było 70 milionów. Ot, wzbogaciła się wieś i to tylko jednym Sasinem.
Odpowiedz

~Noname

12-10-2023 08:43 9 10

Komu, komu bo idę do domu...
Odpowiedz

~apis

12-10-2023 08:25 8 10

wiecie co się stało w Równem, Sasin rzucał kaczym g..., a na sali uwierzyli i mu długo brawa bili
Odpowiedz

~Dukiełka

12-10-2023 07:44 7 14

Kiełbasa wyborcza i to finansowana z pieniędzy nie partyjnych, a firmy państwowej, która teoretycznie powinna nie być zaangażowana w wybory.
PiS łupi teraz ile się da, bo wie, że przegra.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.