W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie w ramach inauguracji projektu Akademia_CYBER.MIL odbył się wojskowy dzień otwarty.
Na terenie Kampusu Technicznego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie w ramach inauguracji projektu Akademia_CYBER.MIL odbył się dziś (12.10) wojskowy dzień otwarty.

Wojskowy Dzień Otwarty w PANS

W ramach wydarzenia można było m.in. z bliska zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy, wysłuchać wykładów na temat cyberbezpieczeństwa (Łukasz Włodarczyk i podinsp. Daniel Lendzio), sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy wirtualnej, czy wejść do symulatora dachowania. Obecni byli również podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, którzy na co dzień zajmują się problematyką cyberbezpieczeństwa. Można było również skosztować wojskowej grochówki.

Wojskowy Dzień Otwarty w PANS

Przed budynkiem kampusu wystąpił zespół "Harnasie" 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, Orkiestra Wojskowa z Krakowa oraz uczniowie LO z Rymanowa.

Wojskowy Dzień Otwarty w PANS

Akademia_CYBER.MIL to projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, obejmujący wsparcie cywilnych uczelni publicznych w realizacji programów kształcenia na kierunkach technicznych, związanych
z obronnością państwa, przygotowaniem profesjonalnych kadr na potrzeby instytucji administracji państwowej oraz wojskowej w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie adresowane jest do cywilnych uczelni publicznych, w szczególności uczelni zawodowych, działających w ośrodkach miejskich (do 100 tys. mieszkańców), które prowadzą kształcenie na kierunkach technicznych, związanych z informatyką i cyberbezpieczeństwem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.