W Zespole Szkół w Iwoniczu odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji to czas podziękowań, gratulacji i życzeń składanych wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. Z tej okazji Starosta Krośnieński Jan Pelczar nagrodził nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w roku szkolnym 2022/2023 oraz wręczył stypendia wyróżniającym się uczniom.

Powiatowe obchody święta nauczycieli odbyły się tradycyjnie w Zespole Szkół w Iwoniczu, a rozpoczęły krakowiakiem, polskim tańcem narodowym w wykonaniu uczniów tej szkoły, pod kierunkiem Katarzyny Gładysz.
W podziękowaniu za codzienny trud, wysiłek i poświęcenie Starosta przyznaje nagrody nauczycielom i pedagogom. W tym roku uhonorowano 12 osób ze szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński.

Święto Edukacji jest również doskonałą okazją, by wyróżnić najlepszych uczniów, którzy wykazują się wysokimi wynikami w nauce, na olimpiadach, konkursach lub osiągnięciami sportowymi. Stypendia mają motywować młodych ludzi do rozwijania swoich pasji i uzdolnień. Podczas uroczystości stypendia otrzymało 57 uczniów za rok szkolny 2022/2023 - 19 uczniów z LO w Jedliczu,15 osób z ZSGH w Iwoniczu - Zdroju, 21 z ZS w Iwoniczu i 2 z ZS w Jedliczu.

Miłym akcentem podczas uroczystości było uhonorowanie starosty Jana Pelczara i wicestarosty Andrzeja Guzika przez dyrektora ZS w Jedliczu Mariusza Kielara pamiątkowymi statuetkami z okazji 250 rocznicy Komisji Edukacji Narodowej, które wykonali uczniowie jedlickiej szkoły.

nagrodzeni nauczyciele w Iwoniczu

Nagrodzeni nauczyciele: Jan Barsznica (ZSGH w Iwoniczu- Zdroju); Ksenia Buczek (ZS w Iwoniczu); Piotr Jakubowicz (ZS w Iwoniczu); Anna Kuźnar - Jurczak (PPP Miejsce Piastowe); Joanna Kasińska (ZSGH w Iwoniczu - Zdroju); Elżbieta Kozubal ( PPP Nr 1 w Krośnie); Teresa Łożańska (DWDz w Rymanowie - Zdroju); Elżbieta Niedzielska (ZS w Jedliczu); Elżbieta Ochwat (LO w Jedliczu); Małgorzata Szurkiewicz (DWDz w Rymanowie - Zdroju); Jolanta Wojdyła (PPP Nr 1 w Krośnie); Renata Rygiel - Wojnowska (ZSGH w Iwoniczu - Zdroju).

Podsumowując uroczystość starosta Jan Pelczar z okazji 250 rocznicy KEN pogratulował wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom. Z uznaniem i wdzięcznością mówił o pracy nauczycieli, podkreślając, że jest to ciężka i wymagająca praca. Gratulacje przekazał również młodzieży wyróżnionej stypendiami - za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i sukcesy zawodowe. Słowa podziękowania przekazał także na ręce posła Piotra Babinetza, który wspiera samorząd w pozyskiwaniu niezbędnych środków na wielu płaszczyznach w tym także w dziedzinie oświaty.

Słowa podziękowania i gratulacji z okazji święta nauczycieli przekazali także: poseł Piotr Babinetz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, radna Sejmiku Wojewódzkiego Joanna Bril i Lucyna Opoń z Kuratorium Oświaty.

Spotkanie uświetnił montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Jedliczu oraz występ Magdaleny Rogowskiej, uczennicy LO w Rymanowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.