W Krośnie po raz czternasty odbył się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem. 14 października, w przededniu Dnia Dziecka Utraconego, na cmentarzu komunalnym złożono szczątki 38 dzieci.
Sobotniej mszy św. i obrzędom pogrzebowym w kościele pw. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie przewodniczył ks. biskup Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy przemyski. Homilię wygłosił ks. Witold Burda postulat procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów, dyrektor Wydziału ds. Kanonizacyjnych Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Po mszy św. trumna ze szczątkami 38 dziećmi zmarłych przed urodzeniem została złożona w grobie na Cmentarzu Komunalnym.

Pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem w Krośnie

Pochówek dzieci nienarodzonych, to wynik zaangażowania wielu instytucji i osób, m.in. Zakładu Patomorfologii w Krośnie, Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie, Urzędu Stanu Cywilnego w Krośnie i Kapelana Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.

Pierwszy w Krośnie pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem odbył się w 2011 roku. Do tej pory na cmentarzu podczas czternastu uroczystości złożono szczątki 548 dzieci.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.