Jesienne ochłodzenie sprawiło, że w wielu spółdzielniach mieszkaniowych rozpoczął się już sezon grzewczy. Co z wynajmującymi, którzy odczuwają dyskomfort z powodu zimna? Jak się okazuje, mogą oni dociekać swoich praw w bardzo stanowczy sposób
W wielu miejscach o tym, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy, decyduje administrator budynku. Odwlekanie decyzji o dogrzewaniu budynków, często godzi w komfort lokatorów. Co można zrobić w sytuacji, gdy grzejniki w naszym mieszkaniu wciąż są zimne?

W pierwszym kroku należy udać się do spółdzielni. Zgodnie z przepisami, gdy temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych spada poniżej 20 stopni (w łazience lub ubikacji 24 stopnie) ogrzewanie powinno zostać włączone.

Lokatorzy, którzy uznają, że ich prawa są łamane, mogą ubiegać się o odszkodowanie od spółdzielni mieszkaniowej. Odszkodowanie w tym wypadku obejmuje głównie zwroty kosztów poniesionych w związku z samodzielnym dogrzewaniem pomieszczeń, między innymi z wykorzystaniem grzejników elektrycznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.