Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach w powiecie jasielskim.
W poniedziałek (16 października) po godzinie 22 w miejscowości Przysieki gmina Skołyszyn na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel z pociągiem TLK WETLINA relacji Kraków Główny - Zagórz.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba, którą strażacy wydostali z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Wypadek samochodu z pociągiem w Przysiekach

Pociągiem podróżowało kilkadziesiąt osób, nikomu nic się nie stało. Podstawiono autobus zastępczy, który zabrał pasażerów w dalszą podróż.

[AKTUALIZACJA]


- Z dotychczasowych wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem nie zastosował się do znaku B-20 "STOP" i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Kraków-Zagórz. Jego pojazd został zepchnięty kilkadziesiąt metrów dalej. Kierowca osobówki został ranny i trafił do jasielskiego szpitala. Załoga pociągu oraz jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Zarówno kierowca opla jak i maszynista byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, co pozwoli na dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia. Na miejscu pracowali również strażacy i funkcjonariusze SOK - informuje młodszy aspirant Daniel Lelko z KPP w Jaśle.

~instruktor z Jasła

17-10-2023 16:07 1 2

A ile razy instruktor kłapał na lekcjach nauki jazdy, że zbliżając się przejazdu kolejowego ma zachować szczególną ostrożność i jeśli widzi znak STOP należy bezpieczne zatrzymać się przed torami, obserwując czy nie nadjeżdża pociąg.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.