Zobacz na jakie ugrupowania i jakich kandydatów postawili mieszkańcy Krosna i gmin powiatu krośnieńskiego w wyborach do Sejmu w roku bieżącym oraz na jakie ugrupowania w roku 2019.
Mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego wybierali w 2023 roku w okręgu krośnieńsko-przemyskim 11 posłów. Podobnie, jak cztery lata temu najwięcej mandatów (7) uzyskali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, choć o jeden mniej w porównaniu z rokiem 2019. Dwa mandaty przypadło Koalicji Obywatelskiej, a po jednym Trzeciej Drodze i Konfederacji.

Okręg 22 w Sejmie w najbliższej kadencji reprezentować będą:
Marek Kuchciński (PiS) - 50 519 głosów
Joanna Frydrych (KO) - 29 681
Anna Schmidt (PiS) - 28 692
Piotr Uruski (PiS) - 22 703
Maria Kurowska (PiS) - 20 813
Bartosz Romowicz (Trzecia Droga) - 21 527
Teresa Pamuła (PiS) - 15 273
Piotr Babinetz (PiS) - 12 829
Andrzej Zapałowski (Konfederacja) - 14 475
Marek Rząsa (KO) - 13 510
Tadeusz Chrzan (PiS) - 12 184

Cztery lata temu w wyborach do Sejmu mandaty poselskie wywalczyli:
Marek Kuchciński (PiS) - 61 262
Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS) - 26 246
Piotr Uruski (PiS) - 20 740
Maria Kurowska (PiS) - 18 936
Joanna Frydrych (KO) - 18 623
Piotr Babinetz (PiS) - 13 360
Teresa Pamuła (PiS) - 12 905
Mieczysław Kasprzak (PSL) - 11 363
Adam Śnieżek (PiS) - 11 260
Tadeusz Chrzan (PiS) - 11 177
Marek Rząsa (KO) - 10 555.

Tak głosowali mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego w wyborach do Sejmu i Senatu 15 października br. oraz w wyborach w roku 2019. Podajemy również nazwiska kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów z poszczególnych komitetów w powiecie krośnieńskim oraz w gminach powiatu w tegorocznych wyborach do Sejmu.

Okręg 22 krośnieńsko-przemyski


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 63,36%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 15,94%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,85%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,81%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6,04%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 54,70%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 15,85%
Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 13,79%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,62%
Nowa Lewica - 4,47%
Bezpartyjni Samorządowcy - 2,07%
Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,50%

Powiat krośnieński


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 65,96%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 13,64%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,66%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,05%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,69%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 56,67%
Piotr Babinetz - 7435 głosów
Marek Kuchciński - 6479
Dorota Chilik - 5482
Joanna Bril - 3469
Piotr Rycerski - 2124

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 14,55%
Joanna Frydrych - 6679
Jan Zych - 486
Marek Rząsa - 320
Marcin Piotrowski - 174
Bogdan Kuliga - 132

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 13,79%
Dariusz Sobieraj - 3785
Bartosz Romowicz - 1887
Magdalena Ludwiczak - 657
Bohdan Gocz - 266
Magdalena Korona - 201

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,62%
Andrzej Zapałowski - 1742
Adam Berkowicz - 1027
Agnieszka Dembiczak - 499
Wiesław Sowiński - 390
Agata Lalik - 222

Nowa Lewica - 4,47%
Łukasz Rydzik - 753
Wiktoria Barańska - 478
Gabriel Zajdel - 409

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,07%
Paweł Frankiewicz - 320
Arkadiusz Bąk - 201
Izabela Skolarczyk-Smith - 161

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,50%
Dorota Burzańska - 83

Miasto Krosno


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 47,94%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 27,83%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,39%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,80%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,03%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 40,78%
Piotr Babinetz - 3381
Marek Kuchciński - 1959
Jerzy Borcz - 1016
Piotr Rycerski - 787
Dorota Chilik - 719

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 28,18%
Joanna Frydrych - 5944
Marek Rząsa - 200
Tomasz Biały - 193
Marcin Piotrowski - 120
Jan Zych - 91

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 14,03%
Dariusz Sobieraj - 1473
Bartosz Romowicz - 980
Magdalena Ludwiczak - 458
Magdalena Korona - 83
Dariusz Dubis - 69

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,10%
Andrzej Zapałowski - 710
Adam Berkowicz - 379
Wiesław Sowiński - 218
Anna Kierońska - 99
Agnieszka Dembiczak - 85

Nowa Lewica - 6,41%
Łukasz Rydzik - 506
Gabriel Zajdel - 491
Wiktoria Barańska - 238
Ewa Baran - 63
Jolanta Jachym - 43

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,06%
Paweł Frankiewicz - 134

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,43%
Dorota Burzańska - 45

Gmina Chorkówka


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 69,11%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 11,67%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,68%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 6,22%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,32%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 60,83%
Piotr Babinetz - 973
Marek Kuchciński - 623
Joanna Bril - 576

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 12,91%
Joanna Frydrych - 704
Tomasz Biały - 31
Marek Rząsa - 29

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 12,59%
Dariusz Sobieraj - 522
Bartosz Romowicz - 173
Dariusz Dubis - 21

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,46%
Andrzej Zapałowski - 158

Nowa Lewica - 3,94%
Łukasz Rydzik - 75

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,06%
Paweł Frankiewicz - 33

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,22%
Dorota Burzańska - 7

Gmina Dukla


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 68,96%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 11,61%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,37%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,79%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,29%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 57,75%
Piotr Babinetz - 1188
Dorota Chilik - 862
Marek Kuchciński - 691

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 13,24%
Dariusz Sobieraj - 351
Bohdan Gocz - 208
Bartosz Romowicz - 201

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 12,57%
Joanna Frydrych - 698
Marek Rząsa - 47
Marcin Piotrowski, Tomasz Biały - po 20

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,71%
Agnieszka Dembiczak - 221

Nowa Lewica - 4,19%
Łukasz Rydzik - 93

Bezpartyjni Samorządowcy - 3,22%
Arkadiusz Bąk - 127

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,33%
Dorota Burzańska - 10

Gmina Iwonicz-Zdrój


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 67,65%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 14,30%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,05%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 5,76%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,24%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 58,50%
Dorota Chilik - 1186
Marek Kuchciński - 931
Piotr Babinetz - 523

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 14,65%
Joanna Frydrych - 771
Marek Rząsa - 36
Marcin Piotrowski - 26

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 12,65%
Dariusz Sobieraj - 380
Bartosz Romowicz - 204
Magdalena Ludwiczak - 58

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,07%
Andrzej Zapałowski - 193

Nowa Lewica - 3,79%
Łukasz Rydzik - 86

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,06%
Paweł Frankiewicz - 35

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,28%
Dorota Burzańska - 10

Gmina Jaśliska


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 69,81%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 12,40%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,85%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 5,00%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 3,94%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 60,58%
Maria Kurowska - 204
Piotr Babinetz - 127
Marek Kuchciński - 108

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 13,06%
Dariusz Sobieraj - 68
Bartosz Romowicz - 31
Bohdan Gocz - 15

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 12,07%
Joanna Frydrych - 95
Marek Rząsa i Łucja Leja - po 9

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,52%
Andrzej Zapałowski - 30

Nowa Lewica - 4,13%
Łukasz Rydzik - 13

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,40%
Paweł Frankiewicz - 8

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,25%
Dorota Burzańska, Wioletta Błońska, Jacek Szymski - po 1

Gmina Jedlicze


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 63,20%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 13,23%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 8,49%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,16%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,92%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 55,13%
Joanna Bril - 2011
Marek Kuchciński - 594
Piotr Babinetz - 542

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 14,90%
Joanna Frydrych - 925
Marek Rząsa - 37
Tomasz Biały - 27

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 13,32%
Dariusz Sobieraj - 465
Bartosz Romowicz - 260
Magdalena Ludwiczak - 93

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 9,25%
Andrzej Zapałowski - 243

Nowa Lewica - 4,80%
Łukasz Rydzik - 122

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,26%
Paweł Frankiewicz - 50

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,35%
Dorota Burzańska - 10

Gmina Korczyna


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 64,43%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 17,08%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,35%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 6,04%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,10%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 54,08%
Piotr Babinetz - 792
Marek Kuchciński - 756
Piotr Rycerski - 357

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 16,00%
Joanna Frydrych - 455
Jan Zych - 365
Bogdan Kuliga - 55

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 13,57%
Dariusz Sobieraj - 415
Bartosz Romowicz - 222
Magdalena Ludwiczak - 47

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 10,10%
Andrzej Zapałowski - 216

Nowa Lewica - 3,57%
Łukasz Rydzik - 58

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,27%
Paweł Frankiewicz - 29

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,41%
Dorota Burzańska - 11

Gmina Krościenko Wyżne


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 64,62%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 13,84%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,04%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,92%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,58%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 54,28%
Marek Kuchciński - 336
Piotr Babinetz - 291
Piotr Rycerski - 239

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 17,97%
Dariusz Sobieraj - 417
Bartosz Romowicz - 51
Magdalena Ludwiczak - 31

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 13,45%
Joanna Frydrych - 341
Jan Zych - 10
Marek Rząsa - 9

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,67%
Andrzej Zapałowski - 92

Nowa Lewica - 3,28%
Gabriel Zajdel - 27

Bezpartyjni Samorządowcy - 1,94%
Paweł Frankiewicz - 14

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,40%
Dorota Burzańska - 5

Gmina Miejsce Piastowe


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 61,90%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 14,85%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 11,03%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,35%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 4,88%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 53,71%
Dorota Chilik - 1729
Marek Kuchciński - 681
Piotr Babinetz - 541

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 18,55%
Joanna Frydrych - 1211
Marek Rząsa - 29
Jan Zych - 16

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 12,79%
Dariusz Sobieraj - 433
Bartosz Romowicz - 252
Magdalena Ludwiczak - 66

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 8,38%
Andrzej Zapałowski - 234

Nowa Lewica - 3,96%
Łukasz Rydzik - 76

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,21%
Paweł Frankiewicz - 26

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,40%
Dorota Burzańska - 14

Gmina Rymanów


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 66,89%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 13,13%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 7,78%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,86%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,34%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 59,30%
Piotr Babinetz - 1771
Marek Kuchciński - 1088
Piotr Uruski - 442

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 13,05%
Joanna Frydrych - 929
Marek Rząsa - 63
Marcin Piotrowski - 26

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 12,78%
Dariusz Sobieraj - 478
Bartosz Romowicz - 365
Magdalena Ludwiczak - 74

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,86%
Andrzej Zapałowski - 245

Nowa Lewica - 4,03%
Łukasz Rydzik - 131

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,70%
Izabela Skolarczyk-Smith - 84

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,29%
Dorota Burzańska - 9

Gmina Wojaszówka


2019
Prawo i Sprawiedliwość - 65,46%
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 14,22%
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 7,98%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 6,19%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6,16%

2023
Prawo i Sprawiedliwość - 52,31%
Piotr Babinetz - 687
Marek Kuchciński - 471
Piotr Rycerski - 241

Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 15,37%
Joanna Frydrych - 550
Marek Rząsa - 42
Marcin Piotrowski - 22

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe - 14,20%
Dariusz Sobieraj - 256
Magdalena Ludwiczak - 157
Bartosz Romowicz - 128

Konfederacja Wolność i Niepodległość - 10,55%
Andrzej Zapałowski - 174

Nowa Lewica - 4,56%
Łukasz Rydzik - 77

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,52%
Paweł Frankiewicz - 40

Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,48%
Zygmunt Stefanik - 7

~Ddd

20-10-2023 08:16 2 6

Głosujcie tak dalej, jeszcze niektórzy za rok czy 2 zaplacza za Jarkiem.
Odpowiedz

~Szczery

19-10-2023 22:10 7 117

Wydaje mi się, że wśród mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe jest bardzo, bardzo, bardzo dużo osób popierających PiS, ale nie popierających Doroty Chilik. Dodatkowo, jeżeli chodzi o kwietniowe wybory, to w wyborach samorządowych głosuje się na konkretnego kandydata, a nie na określoną partię polityczną. Również mam nadzieję, że Dorora Chilik wkrótce nie będzie już wójtem. Po wynikach w naszej gminie jestem wielkim optymistą i myślę, że przegra w wyborach samorządowych.
Odpowiedz

~Mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe

19-10-2023 21:25 8 101

Ogromnie cieszy mnie fakt, iż Dorota Chilik nie będzie Posłem przyszłej kadencji naszego Sejmu. Osobiście uważam, że jak na wójta gminy i osobę z PiS-u (partii która miała największe poparcie w naszym powiecie) wypadła słabo w gminie Miejsce Piastowe. Wywołało to we mnie nieopisaną radość. Taka jest moja opinia. Bardzo chcę zmiany wójta i wierzę, że w przyszłym roku taka zmiana nastąpi.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.