Magdalena Wałęga, zawodniczka UKS Skorpion Judo Krosno w Pucharze Europy Kadetów w Berlinie zajęła trzecie miejsce.
W miniony weekend 14-15 października w Berlinie odbył się Puchar Europy kadetów (juniorów młodszych do 18 lat) w judo. W zawodach wystartowała krośnianka Magdalena Wałęga, na co dzień judoczka UKS SKORPION Judo Krosno. W stolicy Niemiec reprezentowała nasz kraj. Magdalena zdobyła brązowy medal Pucharu Europy do 57 kg. Judoczka stoczyła 6 walk pokonując reprezentantki Niemiec, Szwajcarii, Serbii, Izraela i walce o brąz Holandii, przegrała w ćwierćfinale z Włoszką, zwyciężczynią tej kategorii wagowej.

Doskonały występ Magdaleny Wałęgi w Berlinie

Zawody pucharu są rankingowe w federacji europejskiego judo, a zdobyte punkty umożliwiają prawo startu w mistrzostwach Europy po powołaniu przez kadrę narodową danego kraju. W zawodach udział wzięło 385 judoków z 24 krajów, w kategorii Magdy rywalizowało 37 zawodniczek. Reprezentacja Polski zdobyła 12 medali.

Magdalena jest uczennicą krośnieńskiego Elektryka a jej trenerem klubowym jest Paweł Juryś.