Krośnieński Holding Komunalny został uznany za pracodawcę, który przestrzega przepisów prawa pracy, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wręczenie statuetki i certyfikatu odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Krośnieński Holding Komunalny po raz drugi został laureatem nagrody NSZZ "Solidarność" - Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Statuetka oraz certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" zostały wręczone w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

- - Cieszę się bardzo z tej nagrody, w szczególności, że jest ona przyznawana na wniosek pracowników. To potwierdza co najmniej dobrą współpracę naszej spółki ze związkami zawodowymi. Przez ostatnie lata utrzymujemy dobre relacje z organizacjami związkowymi, ale też i z pracownikami. Myślę, że to przekłada się na lepsze zrozumienie kierunków rozwoju spółki i na zaangażowanie pracowników w jej działalność firmy, a to przynosi bardzo dobre efekty - mówi Janusz Fic, prezes zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego

Krośnieński Holding Komunalny zatrudnia obecnie ok. 350 pracowników i działa w branży ciepłowniczej, wodociągowej i odpadowej, a od kilku lat również energetycznej, dzięki kilkunastu własnym instalacjom prądotwórczym.

W opinii ekspertów związkowych spółka z Krosna została uznana za pracodawcą, który stosuje dobre praktyki w zakresie przestrzegania prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. W spółce działają dwa związki - Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" i Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Terenowej przy MPGK Krosno.

- Efektem dobrej współpracy związków z pracodawcą jest m.in. zbiorowy układ pracy, który w naszej ocenie jest dokładnie przestrzegany, a wszystkie prawa i obowiązki ze strony pracodawcy są realizowane w stu procentach. Relacje między pracodawcą a załogą i organizacjami związkowymi są naprawdę dobre. Na każdą prośbę organizacji związkowych organizowane są spotkania negocjacyjne, które przynoszą kompromisowe rozwiązywanie. Negocjacje zawsze są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, oparte na zasadzie dialogu i partnerstwa. W ostatnim czasie, wspólnie z drugą organizacją związkową działającą w spółce, wynegocjowaliśmy systematyczne zwiększenie składki na Pracownicze Plany Emerytalne do poziomu 5% miesięcznie - mówi Marek Bogaczyk, prezes Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" przy Krośnieńskim Holdingu Komunalnym.

Konkurs "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" organizowany jest przez NSZZ "Solidarność" od 2007 r., pod honorowym patronatem prezydenta RP. Jest to jedyny konkurs, w którym kandydatów zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym "Solidarność".

Wręczenie statuetek i certyfikatów "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", którymi nagrodzone firmy mogą posługiwać się przez 3 lata, odbyło się podczas gali w Pałacu Prezydenckim, w której wzięli udział prezydent RP Andrzej Duda oraz przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda i jego zastępca Tadeusz Majchrowicz.

Krośnieński Holding Komunalny został nagrodzony certyfikatem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" już po raz drugi. Pierwszy tytuł został przyznany Spółce w 2018 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.