Od 20 października rowerzystów obowiązują surowsze przepisy, za ich naruszenie mogą grozić wysokie mandaty. Na co należy uważać, poruszając się jednośladem?
Wraz z dniem 20 października Straż Miejska nabyła nowe uprawnienia. Od teraz funkcjonariusze SM mogą ukarać rowerzystów mandatem w wysokości od 50 do 100 zł, przepisy dotyczą także osób, które poruszają się hulajnogami.

Mandaty otrzymać można za przejeżdżanie przez przejście dla pieszych lub poruszanie się po drodze, która jest przeznaczona wyłącznie dla pieszych. Zgodnie z rozporządzeniem rowerzyści oraz posiadacze hulajnogi muszą przed przejściem zatrzymać się i przeprowadzić swój pojazd.

Mandaty w wysokości do 200 zł mogą z kolei otrzymać posiadacze hulajnogi, roweru lub roweru z silnikiem elektrycznym, którzy poruszają się po drodze publicznej, strefie ruchu lub strefie zamieszkania, bez odpowiednich uprawnień. Wprowadzone przepisy mają podnieść poziom bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników ruchu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.