Dla właścicieli paneli fotowoltaicznych sporo się od przyszłego roku pozmienia, w związku ze sposobem rozliczania. Jak bardzo rewolucyjne będą te zmiany i jak się do nich przygotować?
Zmiany mają ułatwić korzystanie z energii słonecznej, tak by zwiększyć opłacalność inwestycji. Spore wahania cen energii sprawiły, że wielu właścicieli fotowoltaiki nie odczuwało dotąd oszczędności w budżecie spowodowanej korzystaniem z paneli.

Nadchodzi jednak nowy system rozliczania związany z taryfami dynamicznymi, jakie będą obowiązywać od 2024 roku.

Taryfy te mają ułatwiać korzystanie z energii, gdy będzie ona najtańsza, sama cena będzie podlegać bieżącym aktualizacjom pod wpływem popytu i podaży prądu. Właściwe zarządzanie zużyciem prądu przy korzystaniu z taryf dynamicznych powinno znacznie ograniczyć ponoszone koszty.

Taryfy pojawią się w ofercie wszystkich dostawców energii wraz z 2024. a odbiorcy będą mieli wybór, czy chcą pozostać przy starym sposobie rozliczania, czy też decydują się na przyjęcie zmian.

~No name

31-10-2023 20:41 6 10

Te złodzieje z PiS zgotowali nam ten los.
Odpowiedz

~Nie dla Tfuska

29-10-2023 18:41 4 8

No i co, prosumenci? Wydymali was? Co za przypadek...
Odpowiedz

~Jano

28-10-2023 21:25 1 13

W tym systemie rozliczeń, musi coś się zmienić. Nie może być tak, żeby cena energi sprzedawanej była aż tak niska. Kupujemy energię o 100% drożej niż sprzedajemy. Wychodzi na to, że oddajemy prąd za darmo...
Odpowiedz

~Ira

27-10-2023 17:29 6 10

Czemu obecnie spada cena za kWh którą sprzedam w net bilingu, a nie spada kiedy chce odkupić np w pochmurny dzień czy zimą?. Tak czy inaczej te zmiany nic dobrego nie przyniosą , oczywiście dla właścicieli fotowoltaiki. To sprawa Niku ,pihu i innych .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.