Wszyscy studenci z rentą rodziną mają ostatni moment na złożenie ważnego wniosku. Przegapienie tego terminu oznacza stratę pieniędzy!
Do końca października do ZUS złożyć można wniosek o kontynuowanie wypłaty świadczenia. Kto nie dotrzyma terminu, straci pieniądze za ten miesiąc. Wnioski należy złożyć razem z zaświadczeniem z uczelni o dalszym studiowaniu.

Termin obowiązuje studentów pierwszego roku oraz tych słuchaczy, których zaświadczenie wydane było na rok. Studenci, którzy już na pierwszym roku otrzymali zaświadczenie o łącznym czasie trwania nauki, nie muszą co roku dostarczać nowych dokumentów, jednak powinni liczyć się z tym, że ZUS może skontrolować, czy nadal studiują.

W przypadku rezygnacji ze studiów należy powiadomić o tym ZUS, w przeciwnym wypadku urząd będzie kontynuował wypłacanie renty. Wypłacone świadczenie będzie podlegało zwrotowi w całości, a dodatkowo nieuczciwy student może zostać obciążony odsetkami.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.