Zbliżające się Wszystkich Świętych to moment na kupowanie zniczy i przygotowywanie się do przyozdobienia nagrobków. W jaki sposób można wydłużyć żywotność znicza niskim kosztem i bez wysiłku?
Nawet znicz z niższej półki cenowej może palić się dłużej, dzięki sprytnemu trikowi. Wystarczy wykorzystać popularny produkt, który każdy posiada w swojej kuchni.

Produkt ten to sól kuchenna. Rozsypując ją wokół knota, sprawimy, że znicz będzie świecił dużo jaśniej i wydłuży się jego czas spalania.

Podczas kupowania zniczy warto zwrócić uwagę na ich wkład. To nie cena, ani wielkość samego znicza decydują o tym, jak długo posłuży, najważniejszy jest wkład znajdujący się wewnątrz. Istotny jest nie tylko rozmiar wkładu, ale też jego rodzaj. Najdłużej wypalają się wkłady olejowe, cechują się one też odpornością na działanie niskich temperatur.

Przydatnym sposobem na wydłużenie czasu spalania znicza, jest włożenie go na jakiś czas do zamrażalnika przed zaniesieniem na cmentarz. Ten trik spowoduje, że wosk lub parafina będą stapiać się nieco wolniej.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.