Kierowca fiata nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami, łamiąc przy okazji szereg przepisów drogowych
W piątek 27 października około godz. 22, na Pużaka w Krośnie, policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego fiatem.

- Kierujący, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu, skręcił w ul. Kletówki, a następnie kontynuował ucieczkę ul. Paderewskiego, gdzie omijając bariery zabezpieczające i lekceważąc znaki zakazu ruchu, przejechał remontowanym mostem. Chwile później rozpędzony fiat wjechał na chodnik, kontynuując brawurową jazdę ul. Podwale. Pędząc ul. Tkacką, a następnie Grodzką wyprzedzał inne pojazdy, których kierujący, w celu uniknięcia kolizji, zmuszeni byli gwałtownie hamować lub wjeżdżać na chodniki - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Pościg trwał ulicą Lwowską i Bieszczadzką. - Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z ul. Bieszczadzką uciekający wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, próbował zepchnąć z drogi policyjny radiowóz, odjeżdżając w kierunku Sanoka. Chwilę później skręcił w ul. Polną i wjechał na teren jednej z prywatnych posesji. Tam policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się 28-letni krośnianin - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

28-latek był trzeźwy, pobrano mu krew do badań laboratoryjnych na zawartość środków odurzających. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany.

Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. - Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. 28-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie pojazdem bez uprawnień, a także wszystkie wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki - mówi podkom. Paweł Buczyński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.