Wnioski o 300+ wciąż można składać, jednak należy się spieszyć, bo to już ostatni moment. Kto nie zdąży w terminie, straci szansę na uzyskanie świadczenia od ZUS. Komu należy się wsparcie finansowe w wysokości 300 zł i jak je uzyskać?
Świadczenie 300+ pochodzi z rządowego programu "Dobry Start". Pieniądze wypłacane są raz w ciągu roku, jako wsparcie dla rodziców przy kupowaniu szkolnej wyprawki dla dziecka. Wnioski składać można było już w trakcie wakacji, a kto spóźnił się ze złożeniem dokumentów, nadal ma szanse to zrobić. Ostateczny termin na składanie wniosków jest do 30 listopada.

Wsparcie finansowe z programu ‘Dobry Start" przyznawane jest każdej rodzinie, bez względu na jej dochód. Wsparcie można uzyskać na dziecko uczęszczające do dowolnej szkoły, nie tylko podstawowej, ale też do liceum, technikum, szkoły zawodowej lub policealnej. Świadczenie przyznawane jest corocznie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, do momentu ukończenia przez ucznia 20 roku życia. W przypadku uczniów niepełnosprawnych wsparcie wypłacane jest aż do 24 roku życia.

Program "Dobry Start" obsługiwany jest przez te same instytucje, co 500+, więc nie powinno być większych problemów ze złożeniem wniosku i uzyskaniem dofinansowania na szkolną wyprawkę. Wnioski składać mogą rodzice, opiekunowie prawni lub sam, pełnoletni uczeń. O świadczenie nie mogą ubiegać się rodzice przedszkolaków i dzieci uczęszczających do zerówek.

Ważną informacją jest, że od tego roku wnioski przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.