Stara Kuźnia w Jedliczu rozbrzmiewała 9 sierpnia dźwiękami muzyki ludowej. Wszystko za sprawą Podkarpackiego Festiwalu Twórczości Ludowej "Nuta" 2015, zorganizowanego przez Stowarzyszenie "KUŹNIA" w Jedliczu.
Festiwal miał na celu zaprezentowanie i popularyzowanie bogactwa folkloru ludowego oraz wspieranie i promowanie lokalnych artystów. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała: niezwykłe ikony Ingi Marczyńskiej, misterne koronki – Haliny Peszko z Długiego, kilimy i malunki na szkle Marty Warzochy z Jedlicza, rzeźby Jana Gajdy z Chlebnej oraz makiety Władysława Inglota z Podniebyla.

Muzyczną ucztę zapewnili: Kamfinioki – Kapela Ludowa z Jedlicza, Magnolia – Zespół Ludowy z Podniebyla, Potakowianki – Zespół Ludowy z Tarnowca, Piasty – Kapela Ludowa z Miejsca Piastowego, Trześniowianie – Obrzędowy Zespół Weselny z Trześniowa, Jarzębina – Zespół Ludowy z Piotrówki, Tołhaje Łęckie – zespół folkowy.

Stara kuźnia w Jedliczu

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych cieszyły się warsztaty prezentujące ginące zawody:
garncarstwo - Wielopokoleniowy Rodzinny Warsztat Garncarski Barbary i Andrzeja Plizgów z Medyni Głogowskiej koło Łańcuta, wikliniarstwo - Państwo Zbigniew i Grażyna Makowscy firma Koszyczek z Rudnika nad Sanem, kowalstwo - Pan Andrzej Słowik z synem, z Januszkowic koło Brzostka,
słomiarstwo - Pani Emilia Placek z Żurowej wyroby słomkowe.

Finansowo imprezę wsparli Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Wojciech Zając – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Jan Juszczak – Starosta Powiatu Krośnieńskiego.